2 липня — Зосима Бджільник, День пасічника: історія, традиції та прикмети свята. Сьогодні не можна давати, дарувати чи продавати мед — до збитків у фінансовому плані.

2 липня в православ’ї шанують мученика Зосиму Аполлоніадського. У народному календарі дата отримала назву день Зосими, Пасічник, інформує Ukr.Media.

Життя святого

Проживав Зосима в I-II століттях у Фракії в місті Аполлоні. Заради християнської віри залишив військову службу, прийняв хрещення і зайнявся чеснотою. Жорстокий правитель і гонитель християнства Доміціан дізнався про це і змусив Зосиму відректися від віри. Той відмовився і був підданий страшним мукам.

Довгий час його морили спрагою і голодом; змушували ходити в залізних сандалях, в підошви яких були вбиті гострі цвяхи; укладали на розпечене мідне ложе. І щоразу Господь давав йому сили терпіти. Тоді розлючений Доміціан наказав відсікти Зосимі голову мечем.

Обряди і традиції

Святий Зосима вважається покровителем бджіл, тому день в народі прозвали Бджільник. 2 липня не можна турбувати бджілок, кажуть, що сьогодні вони збирають найсмачніший мед.

Тим, хто тримає пасіки, для хорошого медового врожаю потрібно в цей день читати біля вуликів слова змови: «Ви, бджілки, гудіть, гудіть, в чисте поле летіть, і звідти солодкий мед приносьте». Після цього вулик треба тричі перехрестити.

Бджолу наші предки називали Божою угодницею. Вірили, що вона не тільки дає віск для виготовлення церковних свічок, а й знає все про людські вчинки. Звідси і пішло повір’я — 2 липня бджола жалить тільки сильних грішників.

За народними звичаями, на Зосиму не можна нікого медом пригощати. А ось для початку нових і важливих справ сьогодні день відмінний, вони будуть мати благополучний результат.

Зробіть сьогодні нехитрі обереги для поліпшення матеріального стану.

Дуже хороша прикмета — побачити 2 липня літаючу бджолу, вона обов’язково принесе велику матеріальну удачу. Якщо ж цілий рій до вас у двір залетить, то весь рік проживете в благополуччі і достатку.

Обряди в день Зосими Бджільника

У цей бджолиний день на Русі було заведено робити грошовий талісман.

Мишка

Цих гризунів люди не люблять. Варто мишам з’явитися в житло, як ми намагаємося скоріше від них позбутися. А ось наші предки вважали, що їх прихід в будинок обіцяє багатство.

Якщо вам пощастить побачити, як мишеня у свою нірку забігло, це прикмета хороша, що означає кінець матеріальним проблемам. Так що мишка — відмінний грошовий оберіг.

Купіть маленьку фігурку з натурального матеріалу (дерево, камінь, метал) і носіть в гаманці. У мишеняти обов’язково повинен бути загнутий хвостик. Вважається, що прямим хвостом миша може зробити в гаманці дірку, і доходи будуть витікати.

Ложка-загребушка

Цей ефективний оберіг, що символізує багатство і дохід, зараз без проблем можна купити в сувенірних або ювелірних магазинах. Вона дуже маленька і в гаманець вільно поміщається.

Ложка повинна бути зроблена зі срібла. Важлива умова! Її слід зберігати в окремій кишені. Не кладіть ложечку туди, де знаходяться купюри або дрібниця.

Паличка кориці

Ця ароматна пряність швидко приверне в ваш гаманець нові матеріальні надходження. Ефект можна посилити за рахунок додавання листочків м’яти.

Однодоларова купюра

Секрет її потужної дохідної енергетики криється в зображенні єгипетської піраміди з всевидячим оком. Доларовий оберіг стане активним, як тільки ви складете його трикутником у вигляді пірамідки. Ніколи не виймайте його з гаманця і не розвертайте трикутник, інакше оберіг втратить силу.

Бджілка

Потрібно взяти чистий аркуш паперу і намалювати на ньому бджілку (зараз можна відшукати і листівки із зображенням бджоли, і її мініатюрні фігурки). Капніть на малюнок трохи меду і покладіть його там, де у вас зберігаються гроші (в сейф, шкатулку, гаманець).

Народні прикмети

Якщо 2 липня дощ з ранку пішов, то він ще довго буде лити. А післяобідній дощик закінчиться швидко.

Сьогодні по поведінці бджіл визначають майбутню погоду. Якщо вони зляться, дзижчать і жалять, то очікується сильна посуха. А якщо вони, немов сонні, літають, то чекайте похолодання і негоди.