Сьогодні за повір’ям заведено надягати золоті прикраси.

Православні християни 20 червня вшановують священномученика Феодота Анкірського. У народному календарі називається дата Федот Урожайник (або Страж) або просто день Федота, інформує Ukr.Media.

Ким був священномученик Федот?

Родом Федот походив з міста Анкіри, жив у III-IV століттях. Він був щасливий у шлюбі з дружиною тримав невеликий готель. Сам дотримувався християнської віри і звернув до неї багатьох язичників, за що Бог наділив його здатністю зцілювати.

Прийшовши до влади, імператор Діоклетіан влаштував гоніння на християн. Багатьох з них Федот ховав у своєму готелі, надаючи харчування і нічліг. Довідався про це правитель і наказав схопити Федота і піддати страшним мукам. Не зумівши зломити його віри, мучителі відрубали Федоту голову.

Які обряди і традиції існують на цей день?

Слов’яни дату 20 червня називали Федот Страж через існування народного повір’я — казали, що святий у цей день бере серп і відправляється до водойм, щоб русалок налякати.

У день Федота люди не боялися купатися в річках і озерах. Але перед тим, як у воду заходити, обов’язково молилися святому Федоту. Вірили, що його захист не дозволить нечистій силі затягнути людину на глибоке дно.

Якщо ж якась смілива русалка і намагалася заманити людину в своє водне царство, то Федот тут же рубав серпом її довге і густе волосся. А саме в ньому і полягає вся сила русалки.

Дату також називали Федот Урожайник, тому що 20 червня люди визначали, яким буде цьогорічний врожай жита. Якщо йшов дощ, значить, добре вродить жито. А якщо теплий і ясний видався деньок, то можна чекати багатого врожаю.

  Уряд розблокував рахунки Суспільного

Приверніть до себе удачу, надівши сьогодні золоті прикраси

У слов’янських жінок була традиція — 20 червня з самого ранку надіти прикраси, які є, і ходити в них цілий день. Намагалися їх більше і частіше під сонячні промені підставляти, щоб максимально зарядити світловою енергією.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Швидше і краще за все енергія сонця притягається до жовтого металу. Так що діставайте 20 червня з шкатулок свої золоті прикраси (браслетики з підвісами, ланцюжки та кулони, каблучки, сережки), надягайте і носіть до самого вечора. Вони просочаться позитивною сонячною енергією і приманять до вас багато позитиву — успіх, силу, відмінний настрій.

З давніх часів золото шанували як благородний метал, прихильний до не жадібних і безкорисливих натур. Слов’яни вірили, що таких людей золоті дрібнички не лише прикрашають, але і надійно оберігають від наведення негативу. Але іноді золото може помститися, особливо людині скупій і нечесній.

Майте на увазі, що золото в якості енергетичного підживлення рекомендується людям у зрілому віці. А неповнолітнім підліткам краще не надягати на себе золоті прикраси.

У народі про золото є дуже багато прикмет і забобонів, помічених і перевірених століттями:

1. Якщо золотий ланцюжок або сережка часто розстібаються, або в колечку (кулоні) тріснув дорогоцінний камінчик, то будьте обережні — поблизу знаходяться недоброзичливці, які хочуть пробити вашу ауру і наслати негатив. Про те, що це вже зроблено, підкаже втрачений натільний хрест або розірваний на цілому місці ланцюжок, на якому був хрестик.

2. Якщо золото тьмяніє, значить, його господаря незабаром здолає тяжка недуга.

3. Для хлопця і дівчини, які хочуть одружитися, відмінним подарунком і талісманом стануть обручки бабусі і дідуся, які дожили разом до «золотого весілля». Молода сім’я тоді проживе довго і щасливо. А ось батьківські кільця брати не можна (і навіть переплавляти їх не рекомендується), це не принесе щастя молодятам.

  Євлампій Зимовказівник 23 жовтня: історія, традиції та прикмети свята

4. Знайти прикрасу з золота — прикмета погана. Така знахідка добра не принесе, а навпаки обіцяє нещастя.

5. А ось загублена золота дрібничка — сприятлива ознака. Люди вірять, що так Боженько забирає в них плату за гріхи і прощає їх. Тільки намагайтеся ніколи не втрачати обручку, тут ця прикмета не спрацьовує. Така втрата до розлучення призведе або до важкої недуги.

6. Ні при яких обставинах свою обручку із золота не давайте міряти нікому (навіть улюбленій сестричці або кращій подружці). Інакше свою сім’ю прирікаєте на постійні сварки.

Погодні прикмети на 20 червня

  • Якщо увечері біля ставка чи річки занадто голосно, дружно і довго жаби квакають, отже, найближчі дні очікуються погожими.
  • Грім 20 червня — провісник затяжної негоди. А якщо з різних сторін його гуркіт чути, то очікується ще й різке похолодання з сильним градом.