Новини культури України

20 лютого – день Луки: традиції, обряди та прикмети

Чому сьогодні не можна одягати зелене, щось купувати і одружуватися?

20 лютого православні християни згадують преподобного Луку Елладського. За народним календарем дата отримала назву День Луки, Могущніца, інформує .

Хто такий святий Лука?

Проживав Лука в IX-X століттях в Греції, родом був з багатодітної сім'ї. Після смерті батька пішов в один з монастирів Афін. Отримавши материнське благословення, прийняв чернечий постриг. Через кілька років усамітнився на безлюдному острові, де вів аскетичне життя.

У 946 році перебрався на схил гори Гелікон, де навколо нього почала утворюватися чернеча громада. Через сім років помер, був похований у своїй келії, над якою згодом збудували церкву.

Обряди й традиції цього дня

У день Луки поминають покійних родичів. З ранку йдуть до церкви, моляться, ставлять свічки за упокій. Потім відправляються на цвинтар, чистять від снігу могили. По приходу додому печуть пиріжки з цибулею та влаштовують поминальний обід. Частину пиріжків треба покласти на порозі будинку для померлих.

20 лютого готують цілющі засоби з коріння, сушеного листя і трав. Вважається, що якщо їх зробити в цей день, могутньою силою зцілення від усіх хвороб вони володіють.

Звідси і пішла народна назва дня – Могущніца. Особливо на Русі шанували перстач з хрестоподібними листочками. Вірили, що в цій рослині полягає хресна сила.

На сьогодні є кілька заборон, дотримуйтеся їх обов'язково

Здавна в народі на сьогоднішній день склалося ряд заборон, намагайтеся їх дотримуватися.

Зелений колір

20 лютого не можна одягати одяг або взуття зеленого кольору, вважалося, що сьогодні такий наряд обіцяє неприємності.

Хоч всі відтінки зеленого і символізують світ, природу і Воскресіння, в деяких випадках цей колір вважається нещасливим:

• Погана прикмета, якщо у нареченої у весільному вбранні хоч одна річ буде зелена. Життя молодої сім'ї не заладиться.

• Не можна вбиратися в зелений одяг на обряд хрестин, це погано для дитини.

• Не радять одягатися в зелене закоханим, стосунки будуть тривалими, але до весілля не приведуть.

• Уникають цього кольору актори на сцені, а вони, як відомо, найбільше вірять і дотримуються прикмет.

Покупки

Не робіть 20 лютого ніяких покупок. Намагайтеся те, що потрібно, придбати заздалегідь або потерпіть до завтрашнього дня. Сьогодні, розраховуючись і віддаючи гроші, можна притягти до себе фінансові проблеми.

• Також не купуйте нічого і ніколи на останні гроші, в гаманці завжди повинна залишатися хоча б одна купюра (на крайній випадок хоч монетка для розведення).

• Не робіть покупки у жадібних продавців, вважається, що можна перейняти цю погану якість на себе.

• Якщо ви жінка, намагайтеся здійснювати закупівлю у торговців чоловічої статі, і навпаки. І у них буде вдала торгівля, і у вас фінансове благополуччя.

• Уникайте покупки речей, що були у вживанні. Навіщо вам потрібна енергетика минулого господаря, тим більше, негативна? Якщо з якихось причин все-таки довелося купити річ б/у, відразу ж вдома проведіть обряд по її очищенню.

Весілля

На Русі не грали весіль в день Луки, тому що сьогодні прийнято поминати покійних родичів і ходити на могилки. За народним повір'ями шлюб, укладений 20 лютого, довго не протримається, молодята незабаром розлучаться.

Народні прикмети

Якщо в день Луки сонце на заході червоного кольору, що майбутнє літо буде прохолодне.

Якщо 20 лютого опівдні сильний вітер піднімається, влітку можна чекати щедрого врожаю зернових культур.

Exit mobile version