Двадцятого січня відзначається примітне свято, зване Зимовий весільник (Іванів день). Таку цікаву назву день придбав виходячи з того, що саме з січня місяця женихи починали засилати сватів до своїх обраниць. Цей день має й інше ім’я — Бражник. Пов’язано це з тим, що перед святковим обідом було прийнято пити святу водицю, щоб «запити зло». Вважалося, що таким чином людина зберігає здоров’я протягом усього року. У православ’ї, святковий день пов’язаний з Іоанном Предтечею, інформує Ukr.Media.
Історична довідка
Іоанн Предтеча ріс в оточенні прихильників заповітів Мойсея. Все його життя було пов’язане з богом. Більшу частину часу він провів у пустелі. Свята людина постійно молилася і звертав євреїв до істинної віри, намагаючись закликати їх до каяття. У Писаннях написано, що він був останнім пророком і розповів людям про прихід Месії. Примітно, що саме Іоанн хрестив Ісуса Сина Божого.
Що слід робити в це свято
В Іванів день не допускається працювати. Люди збираються на посиденьки. У цю дату необхідно давати сільськогосподарським тваринам солоний хліб або млинці. Це допоможе збільшити кількість худоби.
У цей день прийнято готувати пиво, яке матиме здатність захищати від нещасть. Пити його слід невеликими порціями, в іншому разі в будинку можуть оселитися прикрощі і сльози.
Якщо на дане число призначене весілля або сватання, наречена повинна відпити трохи винного напою. За повір’ям, це перешкодить появі тривог в сім’ї, що утворюється. Багато хто вірить що в цей день не можна мити обличчя, так як зникає захист, і людина стає легкою здобиччю для ошуканців.
Прикмети
- Сильний мороз у Весільник і весь наступний тиждень — скоро буде значне потепління.
- На 20 січня повний Місяць, значить весна буде повноводною.
- Хуртовина в Іванів день дає зрозуміти, що на Масляну буде вітер і сніг.
- Туман або дощ на свято, сигналізує про те, що буде великий урожай зерна.
- Ясна погода віщує посушливе літо.
- Виявити в день Зимового Весільника мишку — чекайте нового члена родини.