В цю дату прийнято вшановувати хрещеників і хресних, а також відвідувати кумів і збиратися за пишним столом.
Омелян Перезимник — народне свято. День святого Омеляна відзначається на третій день після хрещення 21 січня. Достовірної інформації про цього святого відомо небагато. Однак, навіть наявні дані дозволяють захопитися вірою і силою волі цієї людини. Він, безумовно, заслуговує бути визнаним святим за своє благочестиве життя і свої діяння, інформує Ukr.Media.
Історія свята
Святий Омелян, єпископ Кізікуський, жив за часів правління імператора-іконоборця Лева Вірменського (813-820). Він був викликаний разом з іншими єпископами на суд імператора, який наполегливо закликав єпископів утримуватися від шанування святих ікон.
Святий Омелян був першим, хто твердо сказав імператору, що питання про шанування святих ікон повинне обговорюватися і вирішуватися тільки всередині Церкви її духовними лідерами, а не при імператорському дворі. У 815 році його відправили до в’язниці за православну віру, де він помер сповідником.
Традиції та обряди
Першу половину цього свята заборонено виконувати будь-які роботи. Тому час приділяється рідним і близьким людям.
Традиційно всі ходять в гості до своїх знайомих і родичів.
Для захисту дітей від хвороб і нещастя їх хресні дарували мило і рушник.
Прикмети
- Погода вдень Омеляна буде такою ж, як і весь серпень місяць.
- Якщо в цей день тварини тиснуться до тепла і сплять, згорнувшись, то варто очікувати посилення морозів, а також пізньої весни.
- Чисте нічне небо також сповіщає про швидкі морози.
- У цей день куми ходять в гості до своїх хрещеників. Чим гостинніше їх зустрінуть і пригостять господарі будинку, тим міцніше у дітей здоров’я буде.
- Вітер з півдня в цей день віщує велику кількість гроз влітку.
- Зверніть увагу на вікна в цей день. Утворення конденсату і “запотівання” вікон говорить про близьку відлигу.
- Чим сильніший мороз в день Омеляна, тим довше весни і потепління чекати доведеться.