Актуальні новини

22 березня – День пам’яті 40 Мучеників: традиції, обряди та прикмети

За слов’янськими традиціями в цей день господині готують випічку у вигляді фігурок жайворонків.

22 березня православні християни згадують сорок Севастійських мучеників. У народному календарі дата отримала назву день Жайворонка, Сороки, інформує .

Хто такі були сорок святих мучеників?

Це одне з найбільш шанованих свят. Мова йде про воїнів, які родом з Каппадокії та які в ім'я Христової віри прийняли мученицьку смерть. Служили вони в римському війську, що стояло у 320 році в місті Севастії.

Воєначальник зажадав від воїнів відректися від Христа, на що отримав відмову. Розлютившись, він наказав роздягнути їх і поставити в озеро, покрите льодом. Але Господь дав воїнам сили не замерзнути. Тоді їм перебили гомілки і спалили, а обвуглені кістки кинули у воду.

Обряди й традиції цього дня

У день вшанування сорока мучеників треба відвідати божественну літургію в храмі, поставити свічку, помолитися про зміцнення віри, про допомогу в життєвих труднощах, про зміцнення сімейних уз.

За слов'янськими традиціями на цей день припадає друга зустріч весни. Вважається, що до 22 березня всі птахи із-за моря повинні повернутися і принести остаточне весняне тепло.

Зустрічають по-особливому, господині готують випічку у вигляді фігурок жайворонків, прикрашають кольоровою глазур'ю і щедро змащують головки медом.

Їх дарують родичам, друзям і сусідам, роздають дітлахам, щоб у всіх у житті було благополуччя і спокій. В одного з жайворонків поміщають монетку, той, кому вона дістанеться, весь рік буде щасливим.

Дотримуйтесь заборон на сьогоднішній день

Так як день святих сорока мучеників завжди потрапляє на Великий піст, то проживати його треба з дотриманням суворих заборон. Послаблення допускається для маленьких дітей, вагітних і жінок, які годують дітей, літніх і хворих людей.

  Голова оргкомітету нацвідбору на «Євробачення-2022» подав у відставку

1.Харчування

Сьогодні, як і протягом всіх днів посту, заборонене вживання продуктів тваринного походження. Причому мова йде не тільки про м'ясо, але і про рибу, молочні продукти, яйця, сири, тваринні жири. Під строгою забороною алкогольні напої.

2.Веселощі

Як говорив Іоанн Златоуст: «Повинні поститися не тільки уста, але і все тіло людини: ноги, руки, слух і око».

Віруючій людині треба обмежити в своєму житті веселощі і розваги, а більше часу присвячувати молитвам, прагненню слідувати заповідям Христа, боротьбі з гріхами.

Сьогодні, як і протягом усього Великого посту, постарайтеся не витрачати багато часу на читання новин з інтернету, на обговорювання в соціальних мережах, не захоплюйтеся легкою літературою і переглядом всього підряд по телевізору.

Не відвідуйте кіно і театри, особливо комедії, не влаштовуйте гучних посиденьок та вечірок. Душа повинна працювати, а час не витрачатися даремно.

Вільний час треба присвятити тим справах, на які зазвичай його бракує – частіше відвідувати храм, зайнятися благодійністю і милосердям. Цей період не даремно називають «духовною весною» – часом оновлення і очищення душі.

Не можна сердитися, дратуватися, ображати і засуджувати людей, пліткувати, лихословити. Кожна віруюча людина повинна приборкати свою зарозумілість і гордовитість.

3.Подружнє життя

В цей день категорично заборонено вінчатися молодим, а подружжю рекомендовано утримання від близькості.

Народні прикмети 22 березня

Якщо 22 березня дме теплий вітер, то літо очікується непогідне, з частими зливами і грозами.

Якщо навколо Сонця сьогодні спостерігаються відблиски і кола, значить, влітку буде хороший врожай.

Підпишіться на новини «UkrMedia» в або .

Залишити відповідь