Актуальні новини

22 лютого – День Панкратія: традиції, обряди та прикмети

Чому сьогодні за традицією потрібно більше попрацювати?

22 лютого у православному світі вшановують преподобного Панкратія Печерського. За народним календарем дата отримала назву день Панкратія, Лаптєв день, інформує .

Хто такий святий Панкратій?

Проживав він у XIII столітті, мав сан ієромонаха Києво-Печерського монастиря. Прославився тим, що тримав дуже строгі пости, в Дальніх печерах вів самітницький спосіб життя, постійно молився. За це Господь нагородив Панкратія даром зцілення і чудотворення.

Обряди й традиції цього дня

З дня Панкратія на Русі починали ґрунтовно готуватися до посівної. Недарма в народі кажуть, що зима тікає темними ночами. Дні стають все довшими, а ночі коротшими, весна зовсім вже на підході.

Дотримуйтеся і ви вікових традицій. Тим, хто займається сільськогосподарською працею, сьогодні слід переглянути весь посадковий матеріал.

Насіння, яке призначене для посівної, починаючи з 22 лютого чотири дні поспіль вранці на зорі треба тримати на вулиці, а потім заносити в тепло. Воно закалиться і навесні буде більш стійке до перепадів температури.

На Русі в день Панкратія жінки займалися домашніми роботами, а чоловіки сідали за плетіння постолів, звідси і пішла народна назва Лаптєв день. Перевірте і ви сьогодні взуття всіх домочадців, за потреби займіться їх ремонтом, віднесіть у майстерню або купіть нове.

За народними повір'ями, якщо хвора людина почне лікування в день Панкратія, зцілення настане дуже швидко.

Сьогодні треба добре попрацювати

У наших предків було прийнято в день Панкратія добряче попрацювати, вважалося, що тоді весь рік сім'я в достатку проживе. В народі з цього приводу навіть склали приказку: «Якщо в день Панкратія справа в руках, значить, весь рік у господаря хліб в устах».

  Дочка Бейонсе впевнено йде по стопах батьків — дівчинка завоювала свою першу Греммі в 9 років

Заплануйте і ви на сьогоднішній день більший робочий об'єм, ніж зазвичай, потрудіться на славу всією родиною. Затійте генеральне прибирання в будинку, чоловіки можуть наводити порядки в підсобних приміщеннях (гаражі, сараї, підвали). Залучайте до робіт дітей.

Дізнайтеся також кілька прикмет і забобонів, які стосуються професійної діяльності:

• Щоб студентам після закінчення Вузу швидше знайти хорошу роботу з гідною зарплатою, необхідно протягом трьох днів після отримання диплома дати документ в руки заможній людині. Поки вона буде його тримати, подумки треба сказати:

«Ти, мій диплом, крутись, крутись, грошовим благополуччям зарядися. До мене з гарною роботою повернися і високою зарплатою обернись».

• Ніколи не залишайте безлад на робочому місці в кінці дня, інакше не буде кар'єрного зростання.

• Вважається поганою прикметою, якщо вирушаючи на співбесіду, ви спіткнулися на порозі власного будинку. Витратите час даремно і роботу не отримаєте. Але все може скластися по-іншому, якщо обернутися через ліве плече і сказати такі слова:

«Через ліве плече я озирнусь, від лихих забобонів відв'яжусь. Роботі новій в моєму житті бути. Мені судилося її сьогодні отримати».

• Коли на роботі зупиняються годинники, треба як можна швидше полагодити їх, або придбати і повісити нові. Якщо залишити старі годинники з зупиненими стрілками, то підприємство чи фірму скоро закриють.

• Отримавши грошову роботу, ніколи нікому не хваліться, інакше можна її незабаром позбутися. Якщо все-таки не втрималися і комусь похвалилися, то скажіть після цього: «Цур мене, цур. Хай буде, як було, що сказала – забула».

Народні прикмети

Якщо в день Панкратія на деревах багато снігу, значить влітку очікується багатий урожай.

Якщо 22 лютого захід багряного кольору, то на завтра чекайте сильний снігопад.

Залишити відповідь