Цього дня заборонено давати або брати в борг і вирішувати фінансові питання, переїжджати на нове місце і заздрити.

День праведних Іоакима і Анни — свято, яке відзначається православною церквою 22 вересня (9 вересня за старим стилем). У цей день вшановують пам’ять батьків Богородиці, Іоакима і Анну. Батькам Діви Марії випала непроста доля, вони довгі роки страждали від безпліддя і тому не могли народити дитину. Але подружжя ніколи не впадало у відчай, вони продовжували молитися Творцеві і дотримуватися всіх заповідей християнства. Подібна святість і прояв сили віри стало приводом для звершення Божого дива, інформує Ukr.Media.

Історія свята

Згідно з переказами, Іоаким і Анна були родом зі знатних сімей і проживали в місті Назарет. У той час, відсутність дітей у родині, була приводом для насмішок і докорів, але, попри це, вони протягом 50 років проведених у шлюбі, не втрачали віри і продовжували молити Господа про дарування їм потомства.

Одного разу, в день святкування релігійного свята Іоаким відправився в Єрусалимський храм, щоб принести дари Богу, але відмова первосвященника в прийнятті пожертвування кинула його в глибоку скорботу. Служитель храму вирішив, що бездітний християнин не повинен приносити пожертви в храм, тому що не має на те благословення Господа. Зневірившись, Іоаким відправився в пустелю, де провів всі 40 днів в молитвах. Він суворо постив і просив у Господа дарувати їм з Анною дитину. Дізнавшись про подію, Анна звинуватила в безплідді себе. Вона стала молити про зцілення, і незабаром їй з’явився Ангел, який повідав про народження в їхній родині дочки. Іоаким також зустрів в пустелі благовісника Божого, який велів йому повертатися в Єрусалим. Через 9 місяців на світ з’явилася Марія.

Традиції та обряди

Згідно з традиціями, в цей день заведено оновлювати вогонь в будинку і спалювати старий одяг, щоб запобігти появі хвороб, пристріту, псування. Дітей же потрібно виставити на поріг і облити водою, після чого вони повинні просити вибачення і кланятися батькам.

Наречені в день Іоакима і Анни приступають до випічки круглих пирогів, а інші християни готують частування і запрошують в гості повитух.

Прикмети

Дане свято не пов’язане з прикметами, але існує повір’я, якщо в цей день помолитися Богоотцям, прямим предкам Ісуса Христа, про дитину, то всі молитви будуть почуті і виконані.