Кирило Весновказівник, як свято, з’явилося в пам’ять святого Кирила. Неможливо до кінця зрозуміти і описати словами ту роль, яку зіграв святий Кирило в історії нашого народу. Його велике значення для слов’ян визнають навіть західні автори. Витоки сучасної писемності і культури беруть ще з абетки, яку склали Кирило і Мефодій. Церква вшанувала пам’ять святого Кирила, встановивши свято на його честь 27 лютого. Традиційно в цей день люди готувалися до приходу весни і весняних робіт, інформує Ukr.Media.

Історія свята

Наскільки нам відомо, два брати народилися в Салоніках — Кирило в 827-828 роках і Мефодій в 815-820. Кирило був наймолодшим з семи братів, згідно зі старовинними переказами. Два брати втратили свого батька Леона, коли Кирилу було всього чотирнадцять років, і Феоктист став їх покровителем.

Феоктист був впливовим візантійським чиновником, відповідальним за поштові служби і дипломатичні відносини імперії. Він також був відповідальним, поряд з регентом Бардас, з ініціювання великої освітньої програми в імперії, яка завершилася створенням Університету Магнаури, де Кирило повинен був викладати. Ще в молодому віці він прийняв сан пресвітера.

Здобув освіту в Магнаврській школі Константинополя. У той час це був найкращий навчальний заклад імперії, де викладачами були Лев Математик, патріарх Фотій. Кирило досконало опанував латинську та слов’янську мови. Добре знав давньоєврейську мову. Він був дуже освіченою людиною, його цінували вищі посадові особи держави. Навіть отримав прізвисько — філософ. У Константинополі Кирило працював бібліотекарем церкви, викладав філософію.

Традиції та обряди

27 лютого люди спостерігають за погодою. Тому цей день так і називається “Весновказівник”. Люди виходили в поле, де затоптували сніг, щоб довше його зберегти. Навесні сніг розтане і дасть більше вологи землі. Після виконання всіх робіт селяни пригощалися збитнем, особливим напоєм. Цей напій народні умільці отримували за допомогою води і меду, додавали різні прянощі. Збитень — напій, який був відомий за межами Стародавньої Русі. Його перевозили на продаж в інші країни. Характеризувався цілющими властивостями.

  Маша Єфросиніна показала ніжний і одночасно зухвалий образ в платті в горошок

Дотримуючись давньої традиції, жінки приносили гостинці для повитух, щоб все було добре при пологах. Чоловіки на це свято готували своїм дружинам пиво. Цей напій жінки і приносили повитухам.

Прикмети

Дивно, але люди помітили, що хороша погода цього дня передувала міцним морозам. День 27 лютого є показником погоди на цілий рік. Якщо ж погода буде хорошою, сонячною — чекайте морозів і холодних днів.

Ще прикмети на які варто звернути увагу в цей день:

  • Хліба буде стільки, скільки снігу на полі.
  • Мороз в цей день — показник гарної погоди влітку.
  • Швидке настання тепла передбачав щебет синиць.
  • Вночі цього дня можуть приснитися віщі сни.
  • Неприємності на роботі може передвіщати каша, яку побачите уві сні.
  • Серйозне випробування чекає людину, яка уві сні побачила годинник.
  • Розмовляєте уві сні телефоном — почуєте про себе плітки.
  • Маленька дитина уві сні пророкує спокійне, хороше життя.
  • Судовий розгляд чекає після погоні за ким-небудь.
  • Збанкрутувати можна після сну про покупку звичайної сумки.