Вважалося, що з приходом Сидора минуть заморозки, повертаються останні перелітні птахи, які на своїх крилах приносять тепло.

Народне свято Сидор Бокогрій відзначається 27 травня 2019 року (дата за старим стилем — 14 травня). Віруючі православної церкви в цей день вшановують пам'ять мученика Ісидора Хіоського та Ісидора Твердослова. «Бокогрієм» люди назвали свято тому, що з цього дня переставали дути північні холодні вітри, інформує .

Історія

Мученик Ісидор народився у III столітті в Олександрії. Пізніше переїхав на острів Хіос. Служив в полку Римської імперії. Як істинний християнин, був лагідним чоловіком і вів благочестивий спосіб життя. За наказом імператора Декія православних людей змушували поклонятися язичницьким божествам. Ісидор уникав подібних дій, і на нього донесли воєначальникові Нумерію. Його заарештували і катували. Під час тортур Ісидор радісно прославляв Ісуса. Розгніваний воєначальник наказав відрізати йому язика. Але він продовжував так же виразно вимовляти слова, а Нумерій втратив мову. Після цього Ісидора обезголовили і кинули його тіло за міською стіною. Це трапилося в 251 році. Останки мученика таємно поховали християни.

Ісидор Твердослов походив з багатої католицької сім'ї, яка проживала в Німеччині. Він роздав свою спадщину і відправився подорожувати по світу. Відвідав Русь, прийняв православ'я і зупинився в Ростові, в хиткій халупі з гілок. Вдень він проводив на вулицях міста, а ночами повертався в оселю і молився. За подвиг в ім'я Христа Ісидор удостоївся дару передбачення і чудотворення. Через час його стали шанобливо називати Твердословом, тому що його слово було твердим. Те, що він говорив, неодмінно збувалося. У 1474 році блаженний Ісидор відчув швидку смерть. Він пішов у свій дім, де тихо помер в повній самоті. У момент його смерті по місту розлився дивний аромат.

  Тіна Кароль та Дан Балан знову заінтригували шанувальників своїми стосунками

Традиції та обряди

В цей день висаджують розсаду огірків у відкритий грунт. Зустрічають стрижів і ластівок — провісників справжнього тепла. Читають замовляння на багатство.

Прикмети та повір'я

  • Холодний і вітряний день віщує поганий урожай огірків.
  • На Сидора Бокогрія холодно, значить, літо буде прохолодним.
  • Ластівки високо в небі парять — до погожих днів.
  • Стрижі та ластівки з'являються зграйками — холодів більше не буде.
  • Якщо, побачити першу ластівку і вмитися молоком, то молодість і краса збережуться надовго.