Вважалося, що в цей день чаклуни можуть передати свої здібності учням.
Народне свято день Павла відзначається 28 січня 2020 року (за старим стилем — 15 січня). У церковному православному календарі це дата вшанування пам’яті преподобного Павла Фівейського, першого християнського ченця. У народі це свято ще називають Днем чаклунів. Вважається, що люди, які володіють чаклунськими знаннями саме в цей день передають їх своїм учням. А прості люди страждають від цього, бо молоді та недосвідчені учні тренуються на них, інформує Ukr.Media.
Історія
Павло народився в період правління Декія в Фіваді (Єгипет). Він рано став сиротою і випробував безліч бід від свого родича, який бажав отримати його спадщину. Коли почалися гоніння на християн, Павло дізнався, що родич хоче повідомити про його віру правителю і змушений був покинути місто.
Він відправився в пустелю, де оселився біля підніжжя гори в печері та прожив там 91 рік. Їжу приносив йому ворон. Павло невпинно молився. Ні одна жива душа не знала про нього. І ось одного разу його ім’я було відкрито святому Антонію, який також оселився в цій пустелі.
Антоній знайшов Павла і між ними зав’язалася розмова. Павло розповів про свою швидку кончину і велів поховати його згідно з християнськими традиціями. Під час молитви він помер. Антоній поховав його в могилі, яку вирили два леви, а його одяг забрав з собою.
Традиції та обряди
Люди бояться цього свята і намагаються захистити себе будь-якими способами: плюють через ліве плече, моляться, стукають по дереву, проводять обряди від пристріту і псування.
У цей день необхідно задобрити домовика. Під час обіду його треба похвалити та поставити йому чарку спиртного напою (вина або горілки).
Прикмети
- Якщо в день Павла вітер подув, то влітку будуть часто йти дощі.
- Якщо ворони багато каркають, то тепло не за горами.
- Синиці намагаються сховатися ближче до дому — готуйтеся до лютих морозів.
- Нічне небо усипали яскраві зірки — до хорошого врожаю льону.
- Якщо хмари на півночі видно, то мороз посилиться.
- Зірки тьмяно мерехтять — чекай тепла, а якщо яскраво загорілися — холоду.
- Якщо на Павла повалив сніг, то чекай морозів.
- Якщо ворони почали ховатися, то незабаром вдарять морози.
- Якщо горобці на деревах затихли, то чекай снігопаду.
- Снігурі защебетали — до зміни погоди.