Сьогодні можна повернути удачу у свою сторону!

У православ’ї 29 серпня відзначають свято — перенесення Нерукотворного Образу Господнього. За народним календарем дата називається Спас на полотні, спожинки або Горіховий Спас (Третій, Хлібний), інформує Ukr.Media.

Що означає це свято?

Згідно з легендою, цар Едеси був вражений важкою проказою і за допомогою в зціленні звернувся до Христа. Ісус сказав, що йому знадобляться полотняний рушник і чиста вода. Він умив обличчя, витер рушником, і на ньому відбився лик Спасителя.

Ледве торкнувшись чудесного рушника, цар отримав зцілення. У 944 році імператор Костянтин Багрянородний віддав вказівку про викуп полотняного рушника в Едеського правителя. Полотно перевезли до Константинополя. Звідси і пішла одна з назв свята — Спас на полотні.

Третій Спас називають також горіховим, бо з цього дня збирали врожай горіхів у лісах.

Які обряди і традиції існують на цей день?

На Русі в останні дні серпня починали висівати озимі, але в деяких регіонах ще дожинали хліба, тому дату і назвали Хлібний Спас і спожинки.

Господині традиційно з ранку 29 серпня замішували тісто з борошна нового врожаю і пекли короваї з пирогами. Сьогодні страшний гріх — викинути хліб, а ще жахливіше ногами топтатися по хлібних крихтах.

На відміну від Медового і Яблучного Спаса, сьогодні немає заборони на важкі сільськогосподарські роботи. Навпаки, в Горіховий Спас потрібно попрацювати якомога продуктивніше.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Згідно з народними повір’ями, хто 29 серпня лінується, той протягом року голодуватиме і перенесе тридцять три нещастя.

Якщо ви любителі парної і сауни, то 29 серпня заготовте банні вінички з ліщини. Її гілочки сушіть окремо від інших дерев, тому що саме горіховий віник володіє цілющою силою від тяжких хвороб.

Сьогодні є хороша можливість повернути життєву удачу у свою сторону!

Слов’яни з давніх-давен шанували горіхи, як символ багатства і матеріального достатку. Вирушаючи збирати урожай, кожному хотілося відшукати гілку, на якій буде два або три горішка.

Горіховий талісман

Люди вірили, хто 29 серпня знайде строєний або здвоєний горіх, той протягом року нужди не пізнає. Але при цьому треба відразу прочитати замовні слова:

“Як ви один до одного прирослися, так і до мене благополуччя приростай, мій гаманець обтяжуйте, мої фінанси множте».

Наступна важлива умова — знайдений горіховий талісман необхідно постійно носити при собі (в кишені або в сумці).

Також простежте, щоб знайдені горіхи не були гнилими, інакше протягом року вас наздожене низка неприємностей. Червиві горіхи викидайте відразу, вони віщують біди.

Хороша прикмета, якщо при зборі горіхів один з них впаде з дерева і стукнеться об вашу голову. Це означає, що незабаром ви отримаєте несподівану звістку про багатство (спадок, виграш).

Обряд з зернами

Не турбуйтеся, якщо не вдалося сьогодні відшукати здвоєний горіх. Спробуйте приманити фінансову удачу іншим способом. Лівою рукою візьміть жменьку зерна і помістіть в невеликий тканинний клапоть.

Скажіть замовний текст:

“Звертаюся до тебе, новий хлібний урожай! Ти мені в житті везіння дай. Як я хлібець із зерен спечу, так до себе удачу залучу. Буде фортуна завжди поруч зі мною, а негаразди з бідами обійдуть мій будинок стороною».

Зав’яжіть три вузлики і сховайте. Через три дні зерна треба перемолоти, спекти з отриманого борошна хлібець і з’їсти самому.

Прикмети погоди на 29 серпня

  • Гроза в день третього Спаса віщує теплу вересневу погоду.
  • Якщо помітите, що сьогодні журавлині зграї полетіли на південь, значить, чекайте на Покрову перших морозів.