29 жовтня — Лонгин Сотник: історія, традиції та прикмети свята. Не рекомендується на цей день планувати важливі справи та зустрічі, оскільки, за повір'ями, цей день має дуже важку енергетику.

29 жовтня адепти православ’я шанують Лонгинів — Сотника, Печерського і Яренгського. Також ця дата іменується “Днем зору”, тому що Сотник чудотворним чином зцілився від очного захворювання в останніх миттєвостях життя Ісуса Христа, інформує Ukr.Media.

З історії

Сотник ніс службу під заступництвом Понтія Пілата і займав керівну посаду. Він приводив у виконання вирок, винесений Ісусу Христу, і завдав йому в бік удар списом. Перед смертю Спасителя людського роду Лонгин і наближені воїни побачили жахливі біди, передбачені народу після загибелі Ісуса. Після цього вони стали прихильниками вчення Христа. За церковними переказами Лонгин був вражений катарактою, і коли на його очі потрапила Божа кров, він прозрів.

Після цього Сотник та інші воїни стали відкрито провідувати християнське віровчення, за що, за наказом прокуратора, були умертвлені за допомогою відсікання голови. Голову Сотника доставили до правителя, щоб він особисто впевнився в його кончині, після чого викинули її за межі міських стін.

Незряча християнка, що проходила повз, знайшла її і зрадила землі за всіма канонами християнства, і негайно прозріла. Після дива, що сталося, люди стали щиро вірити, що молитовне звернення до мученика Лонгина Сотника сприяє зціленню захворювань очей.

Лонгин Печерський був воротарем і володів даром передбачення, а Яренгський був служителем Соловецького монастиря.

Традиції та ритуали

Цей день знаменується традиційним умиванням студеною водицею з природних джерел. Вмивають дітей, оскільки щиро вірять, що це поліпшить їх зір і позбавить їх від очних захворювань. Деякі християни спонукають своїх дітей споглядати водну гладь, щоб гострота їх зору покращилася. На сонці вивішують теплий одяг, призначений для зимового періоду. Прийнято вважати, що в цей знаменний день сонячні промені володіють великою цілющою силою і здатні, просочивши шати, гріти і лікувати їх носія всю зиму. На сонечко виходять люди, що знаходяться в недоброму здоров’ї або похилому віці, щоб увібрати в себе сонячне світло. Вони переконані, що енергія сонця додасть їм сили, необхідні для того, щоб пережити зимову пору року.

  СБУ перешкодила вивезенню з України культурних цінностей на мільйон доларів

Прикмети та повір’я

  • Якщо був дощ, значить, скоро прийде зима.
  • Якщо вітер дув з півночі, в найближчі дні буде сприятлива погода.
  • Якщо гусак підібгав одну лапку, скоро нагрянуть морози.
  • Якщо було хмарно, значить, буде дощова, похмура погода.
  • Якщо листя на деревах повільно рідшало, значить, морозів чекати не варто.