Дотримуйтесь тиші — чому сьогодні за традицією люди мовчать?

У православному світі 3 серпня згадують про давньоруського святого — преподобного Онуфрія Печерського (або Мовчазного). У народному календарі дата називається Мовчальник або день Онуфрія Мовчазного, інформує Ukr.Media.

Ким був святий Онуфрій?

Онуфрій жив у XII столітті. Після прийняття чернечого постригу оселився в ближній печері Києво-Печерської Лаври, де і нині покояться його нетлінні мощі. Дуже мало достовірних фактів про життєвий шлях Онуфрія. Відомо що, як і більшість Києво-Печерських ченців, характер він мав суворий, довгі роки провів у мовчазному затворі і строгих постах.

Які традиції та обряди існують на цей день?

У наших предків було прийнято з 3 серпня починати ремонт засіків і готувати місця в коморах для зберігання запасів зерна. Господарські будівлі ретельно вичищали, сушили, провітрювали. При необхідності перестилали підлоги, замінюючи прогнилі дошки.

Дотримуйтесь і ви стародавніх народних традицій. Якщо займаєтеся сільським господарством, то перевірте сьогодні всі підсобні споруди (сараї, льох і підвал). Визначтеся, що потрібно відремонтувати до настання холодів.

Поки чоловіки займалися наведенням порядку в підсобних приміщеннях, жінки приймалися за перебирання речей в шафах і скринях. Вироби з хутра обов’язково на сонці вивішували, щоб просушити. Так що, господині, є і Вам чим сьогодні зайнятися.

Бажано 3 серпня замінити всі ємності, в яких крупи зберігаєте, на нові (можна просто пересипати в інші скляні банки). Згідно з народною прикметою, вони тоді протягом року будуть повними, і сім’я не пізнає потреби.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Сьогодні менше розмовляйте і заготовте спеціальну водицю!

До преподобного Онуфрія мовчазного на Русі ставилися з особливим шануванням. Тому в пам’ять про ченця будь-яку роботу в полі або вдома 3 серпня наші предки виконували в повному мовчанні. У народі говорили, що в день Онуфрія без особливої потреби не потрібно жодного слова мовити.

Якщо була необхідність, щось терміново розповісти, то слід було обходитися двома-трьома словами. Інакше можна було накликати на своє сімейство неприємності і біди, тяжкі недуги.

У слов’ян було прийнято і в інші дні особливо важливі справи виконувати в мовчанні. Вірили, що тоді результат справи буде обов’язково успішним. Наприклад, господині ніколи не розмовляли під час замісу хліба, інакше тісто погано підніметься і випічка вийде несмачною.

Особливо намагалися витримати весь день 3 серпня в повному мовчанні незаміжні дівиці. Увечері їм потрібно було до церкви піти, свічки поставити і помолитися подумки Богу про зустріч з хорошим нареченим. Хто з дівчат до самого кінця дня зберігав мовчання, та незабаром успішно заміж виходила.

Зараз, звичайно, важко дотримуватися подібних традицій. Якщо ми прийдемо на роботу і не будемо з людьми розмовляти, то нас неправильно зрозуміють. Але у кого є можливість провести день 3 серпня на самоті, то постарайтеся помовчати і не дзвонити телефоном. День витримати не так вже й складно.

Дуже добре, якщо у вас сьогодні вийде рано вранці до сходу сонця відправитися до джерела і набрати води, не вимовивши при цьому ні слівця. Така водиця називається “мовчальною» і має цілющу силу. Вона здатна від недуг зцілювати (особливо від шкірних і очних).

Погодні прикмети на 3 серпня

  • Гроза 3 серпня — провісниця затяжної осені і пізнього настання зимових холодів (морози майже на цілий місяць затримаються).
  • Сьогодні спостерігають за павуками. Якщо вони в укриття ховаються, павутини не плетуть або навіть розпускають те, що раніше нав’язали, значить, чекайте негоду.