Актуальні новини

30 березня – день Олексія Теплого: традиції, обряди та прикмети

Які напої за традицією п’ють сьогодні, щоб зцілитися?

30 березня – день Олексія Теплого: традиції, обряди та прикмети

30 березня в православ'ї вшановують пам'ять преподобного Олексія – людини Божої. У народному календарі дата отримала назву Теплий Олексій, інформує .

Хто такий святий Олексій?

Проживав Олексій у IV-V століттях. Його батьки були багатими римлянами і благочестивими християнами. У дружини своєму синові вони вибрали наречену із знатного роду. Але в першу ніч після весілля Олексій віддав молодій дружині обручку і поплив на кораблі, вирішивши присвятити своє життя Богові.

Він дістався до Едесси, одягнувся в лахміття і протягом сімнадцяти років жив однією тільки милостинею, харчувався водою і хлібом, постійно молився. Глас від чудотворної ікони Богородиці назвав Олексія людиною Бога, і народ став йти до нього з повагою. Збентежений цим він втік назад в Рим, де під виглядом мандрівника оселився у батьківській хаті. Вони не впізнали сина, так сильно він змінився за минулі роки.

Олексій прожив у будинку батьків ще сімнадцять років, у маленькій комірчині під сходами, постійно постив і молився. В день, коли він помер, у храмі під час служби з'явився Голос і знову назвав Олексія людиною Бога. Одр з його тілом був поставлений в центрі міста і багато хворих людей змогли від нього зцілитися.

Обряди й традиції цього дня

Це свято особливо шанували на Русі, тому прагнули до вечора завершити всі справи, щоб зібратися за вечерею всією сім'єю, остаточно провести зиму і зустріти весну.

Прийшло справжнє тепло і всюди на вулиці біжать струмки. Рукодільниці в цей день опускають клубок ниток в якийсь струмочок. Вірять, що така пряжа буде міцною, а вив'язаний з неї одяг проноситься довго.

  Селін Діон вперше прокоментувала чутки щодо її роману з танцюристом

Бджолярі спостерігають за своїми бджолами. Якщо вони сьогодні вилетять з вуликів, значить, багато меду вдасться зібрати в цьому році.

Пийте сьогодні цілющі березові напої і будьте здорові

Слов'яни завжди з особливою повагою ставилися до берези, це дерево було для них символом чистоти думок і світу. А якою цілющою силою володіють її бруньки і сік!

Хочете бути завжди здоровими? Тоді вирушайте сьогодні в березовий гай, а потім приготуйте цілющі напої. Зараз якраз йде весняний сокорух – найкращий час для збору соку з підсічених дерев.

1. Березовий збитень

Сік берези з'єднайте з рідким медом в пропорції 6:1. Гарненько перемішайте, щоб мед розчинився, перелийте в керамічний або глиняний посуд, і відправте в духовку, де на маленькому вогні тушкуйте від 2 до 4 годин. Після чого дайте охолонути, налийте в глечик, пийте і набирайтеся здоров'я.

2. Березово-медовий узвар

В 2 літрах березового соку розмішайте 300 грам рідкого меду (можна брати навпіл мед і цукор). Отриману рідину перелийте в каструлю, поставте на вогонь, доведіть до кипіння і дайте покипіти 20 хвилин.

Тепер додайте за своїм смаком кардамон, імбир, корицю і гвоздику, киньте ще пару лаврових листочків, ретельно перемішайте і проваріть 5 хвилин. Процідіть напій і поїть домочадців для додання сил.

3. Березовий сік

Якщо ви будете просто пити березовий сік, без всяких додаткових компонентів, то він буде чинити на організм загальнозміцнюючу, сечогінну і жовчогінну дію. Це відмінний засіб при авітамінозі та анемії. Досить випивати за день три склянки соку (вранці, в обід і ввечері).

Цілющі настої на березових бруньках

Вирушаючи в гай, збирайте не тільки березовий сік, заготовте також бруньки.

  Під час Днів українського кіно у Львові покажуть шість фільмів

Вдома насипте дві жмені в бутель з темного скла, налийте 1 літр оливкової олії і приберіть для настоювання на два тижні в темне, але не прохолодне місце. Потім олію процідіть, бруньки гарненько відіжміть і використовуйте для лікування ревматичних болів. Перед застосуванням олію злегка підігрійте, тепленькою натріть хворі місця і лягайте в ліжко.

Якщо за таким же рецептом настояти бруньки на вині, то вийде цілющий бальзам, який застосовують для примочок на рани, порізи і забої.

Народні прикмети 30 березня

Якщо 30 березня ясний сонячний день без опадів, значить, літо буде дуже спекотним, гриби і ягоди не вродять. А якщо сьогодні дощ чи сніг іде, то літо буде врожайним.

Велика кількість талої води на вулицях в цей день передвіщає хороше урожайне літо.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Підпишіться на новини «UkrMedia» в або .

Залишити відповідь