В цей день забороняється лаятися, інакше весь рік будуть в родині тільки сварки і скандали.

Введення в храм Пресвятої Богородиці щорічно святкується 4 грудня. На межі, де зустрічається осінь і зима. Це одна з 12 дванадесятих церковних урочистостей. Раніше за давнім стилем свято відзначали 21 листопада. Цей день пов’язаний з життям на землі Ісуса Христа і Богородиці. Засноване свято на творах релігійної літератури, присвячене епізодам і особам церковної історії, інформує Ukr.Media.

Історія свята

Згідно з церковними переказами свято було вже визнане в перші століття появи християнства. Святитель Григорій Ніський в 4 столітті писав про проходження великого свята «по землі християнській». З 9 століття торжество набуло широкого поширення. Батьки Богородиці Іоаким і Анна виконали обітницю дану Господу. Про те, що якщо в них з’явиться син або дочка вони віддадуть своє чадо на служіння Господу нашому. Коли народилася Діва Марія, в трирічному віці її віддали в храм на богослужіння Господнє. Таким чином, батько з матір’ю Пресвятої Марії виконали свою обітницю. Саме цей день і вважається святом “введення в храм Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Пріснодіви Марії”. До 15 років жила вона при храмі, тоді Захарія став просити її відвернутися від церковного служіння. І як належало всім Дівам, одружитися. Але вона розповіла йому про свою обітницю і про бажання дотримати її до кінця своїх днів. Тоді він вирішив допомогти їй і заручив її з вдівцем Йосипом, який був набагато старший Марії, і поклявся бути хранителем даної нею обітниці.

Традиції та обряди

Головною і основною традицією свята, є святкове церковне богослужіння. Проводиться воно завжди рано вранці. Церковнослужителі одягаються в блакитний одяг. А саме служіння супроводжується тематичними співами. У це свято влаштовуються різні ярмарки галасливі і веселі гуляння. За традицією належить накривати великий стіл, з безліччю їжі. Найголовніше, щоб були вареники з ягодою або картоплею. Всередину кладеться монетка, кому потрапить, той і буде весь рік в багатстві і достатку жити.

  У Львові відкриють фотовиставку полеглого поета й військового Максима «Далі» Кривцова

Найвідомішим обрядом вважалося катання молодої сім’ї на санях, з піснями і танцями. Вважалося, що саме в цей день, в свято Введення Богородиці, молодих благословляють згори. Для того щоб зима не завдала шкоди господарству і сім’ї глава будинку повинен був привітати її. У будинку топили піч і підмітали поріг, але не назовні, а, навпаки, в будинок. Молоді дівчата, лягаючи спати напередодні свята, вимовляли слова: “Святе введення, веди мене, де жити”. Після закінчення обряду повинен був приснитися будинок нареченого. Ще одним цікавим обрядом було обкурювання житлового приміщення збором трав, після цього будинок вважався готовим до зими і благословенним.

Прикмети

За прикметою в свято Введення у жодному разі не можна працювати в городі або з землею, в іншому разі врожаю не буде. Це ж стосується і пересадки кімнатних квітів.

Вважалося, що якщо в цей день погода стоїть погожа, значить і зима буде тепла. А якщо холодно, то і зима буде морозною.

Якщо в цей день в гості прийде чоловік, то бути достатку і щастю в будинку, а якщо жінка, то бути біді. У будинку потрібно обов’язково прибратися напередодні і наготувати різних смаколиків, це приверне удачу для членів сім’ї.

У святковий день категорично не можна лихословити, інакше весь рік будуть переслідувати невдачі. Лаятися зовсім забороняється, інакше весь рік будуть в родині тільки сварки і скандали.

У цей день не можна нікому відмовляти в допомозі, і намагатися зробити якомога більше хороших вчинків. Провести краще цей день в колі сім’ї, не замикаючи двері і зустрічаючи з добротою і радістю будь-якого гостя, який прийшов в будинок. Особливо непроханого.

  Які культурні події Львова доступні онлайн у вихідні 26-28 березня