Як примножити свою красу і чарівність сьогодні.

В православ’ї 30 січня згадують преподобного Антонія Великого. Дата в народному календарі називається Антон Перезимник, день Антона, інформує Ukr.Media.

Ким був преподобний Антоній?

Проживав Антоній у III-IV століттях в Єгипті, походив з заможної сім’ї християн, з дитячих років виховувався в благочесті.

У двадцятирічному віці Антоній осиротів, його мати й батько пішли в інший світ. Він залишився один з маленькою сестричкою. Одного разу почувши євангельську проповідь, Антоній роздав всю спадщина, яка йому дісталася нужденним людям, сестричку залишив на виховання благочестивим жінкам, а сам оселився в пустелі.

У повній самоті відлюдником він прожив майже двадцять років. У 305 році Антонію довелося припинити свій відокремлений спосіб життя, так як поряд з ним почали облаштовуватися інші пустельники. Саме Антоній є основоположником відлюдного чернецтва.

Які на цей день існують традиції та обряди

День Антона вважали на Русі серединою зими. Як і напередодні, 30 січня селяни перевіряли свої продуктові запаси. Обстежили комори та льохи з сараями, рахували, чи вистачить корму тваринам і людських припасів, щоб протриматися до наступного врожаю.

До цього часу люди вже втомлюються від зимових холодів і хочуть, щоб скоріше прийшла весна. Господині в день Антонія залучали на землю весняне сонечко, випікаючи традиційних колобків з вівсяного толокна, ними потрібно було нагодувати малечу, почастувати на здоров’я всіх сусідів, рідних і знайомих.

Антоній покровитель домашньої худоби. Тому 30 січня до нього звертаються з молитвами про вдалий отел та захист худоби. В церквах, за традицією святили сіно в цей день, потім господарі годували ним тварин.

• Знахарі 30 січня проводять ритуали та вичитують змови для захисту будинків від нечисті, пристріту і злодіїв.

  В окупованому Криму суд відхилив скаргу журналіста Семени на дії ФСБ

• У цей день на Русі дітям не давали їсти боби та сочевицю, вірили, що до них тоді не причепиться кір, чума, виразка і віспа.

• Жінки на день Антона не брали в руки прядку і в’язальні спиці.

Хочете бути завжди красивими та чарівними? Тоді не пропустіть сьогоднішній день

У народі вірили, що 30 січня жінки можуть посилити свою красу і чарівність. Прекрасна стать із давніх-давен прагнула всілякими методами зачаровувати чоловіків, бути привабливими і як можна довше зберігати молодість.

Меж досконалості немає, тому станете ще гарніше, виконавши магічний ритуал з використанням води та солі. Проводити його слід вночі, коли на небі вже з’явиться місяць. Він повинен бути добре видним, тому вікна в кімнаті нічим не завішуйте.

1. Налийте в склянку чисту джерельну воду.

2. Перед настанням півночі візьміть в ліву руку склянку, а в правій тримайте трохи крупної солі. Стійте в центрі кімнати, поверніться обличчям до вікна.

3. Коли годинник проб’є дванадцять, починайте читати заговорений текст:

«Чиста місячна водиця, як тебе я ковтаю, так благаю про допомогу. Ти мене, рабу Божу (ім’я), назавжди свіжістю обдаруй. Хай буду я така гарна, щоб народ мною, як красенем Місяцем, кожен раз милувався і добрими словами відгукувався. Нехай захоплюються моєю молодістю і кажуть, що я біла, круглолиця, весела, як небесний Місяць».

4. Тепер киньте в стакан сіль, встановіть його на підвіконні, обов’язково так, щоб на воду потрапляло місячне світло. Самі вирушайте спати.

5. Вранці, як тільки прокинетеся, випийте ковток заговореної води та скажіть: «Як ця водиця в мене, так краса з молодістю на мене».

  На Вінниччині розпочався гончарний пленер, який покликаний відродити барську кераміку

6. Залиште склянку стояти на підвіконні, і щоранку ще шість днів поспіль повторюйте ритуал. Свій ковток розраховуйте так, щоб водички вистачило на тиждень.

Звичайно ж, крім магічних ритуалів не можна забувати й про щоденний догляд за собою. В арсеналі кожної жінки, яка бажає надовго залишатися красивою, повинні бути парфумерія, засоби по догляду та декоративна косметика, обов’язково спортивні заняття, нормальний сон і здорове харчування.

І не забувайте, що найвірніша ознака жіночої краси — очі, які сяють від щастя і щира посмішка на обличчі.

Прикмети погоди на 30 січня

  • Весна прийде рано, якщо 30 січня до обіду яскраве сонце з’явилося. А якщо цілий день йде сніг, значить весна буде затяжна.
  • Якщо в день Антона тепло, то в найближчі дні чекайте сильних морозів.