Народ називав цю дату Мар’я-Ягідниця, тому що 4 серпня всі йшли в ліс ягоди збирати.

У православ’ї 4 серпня згадують християнську святу, мироносицю і послідовницю Ісуса — Марію Магдалину, яка прославилася своєю відданістю Синові Божому, інформує Ukr.Media.

У народному календарі дата називається Громовий день, Марія — сильні роси, Марія — майстриня (або Ягідниця) або просто день Марії Магдалини.

Ким була Свята Марія Магдалина?

Марія народилася в Галілейському місті Магдала в кінці I століття до нашої ери. Вона була одержима бісами. Але одного разу зустрілася з Ісусом, і він вилікував дівчину. Після цього Марія всюди слідувала за своїм Спасителем. Вона бачила, як його розіп’яли, була присутня на похованні. Вона ж стала першим свідком воскресіння Ісуса.

Які традиції та обряди існують на цей день?

У наших предків грім 4 серпня вважався поганим знаменням. Якщо почуєте сьогодні гуркіт, то відразу перехрестіться і скажіть:

“Господи, миленький, просимо тебе, допоможи, дощик спокійний і теплі роси пішли, від грому і блискавки вбережи».

Якщо в день Марії Магдалини була сонячна погода, то господині ловили «Маріїне світло» для освітлення житла. Для цього рано вранці всі фіранки потрібно зняти з вікон і перепрати. А чисті і нагладжені повісити тільки ввечері після заходу сонця на вимиті вікна.

Щоб в будинку не влаштувалася нечиста сила, сьогодні треба взяти березовий віник, зібраний з гілочок в свято Трійці, і обмести ним по кутах павутину.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Народ називав цю дату Мар’я-Ягідниця, бо 4 серпня на роботу в поля і городи не ходили. І старий, і малий йшли в ліс ягоди збирати (смородину чорну і червону, чорницю). Вдома їх потім сушили або варили варення.

  Французьке місто Ніцца внесли до об’єктів світової спадщини ЮНЕСКО

Садівники! Не забудьте викопати сьогодні цибулинки квітів і розкласти їх на просушування в добре провітрюваному, не сонячному місці (горища, сараї).

Жінки, не пропустіть цей день для залучення краси!

На Русі жінки вважали Марію Магдалину своєю заступницею і помічницею, а в день її шанування проводили різні обряди для збереження краси, молодості і привабливості. Щоб ефект від обряду був максимальним, рекомендується напередодні витримати триденний піст.

Ритуал з місячною водою

Налийте в миску воду і встановіть так, щоб на водній поверхні відображався місяць. Скажіть замовний текст:

“Місяць-красень, глянь на мене і посміхнися. Силушкою своєю і красою поділися. Подаруй мені молодості і привабливості сповна, зроби так, щоб я була красива і сильна».

Тричі вмийте заговореною водою обличчя, а решту вилийте на тіло.

Ритуал з ранковою росою

Дату 4 серпня в народі прозвали «Марія — сильні роси». Вірили, що ранкова роса в цей день має цілющу силу і може обдарувати жінку неземною красою.

Візьміть білий лляний рушник (або простирадло), рано вранці покладіть на траву і змочіть в росі. Потім встаньте обличчям до висхідного сонечка і від голови до кінчиків ніг витріть себе мокрим рушником. При цьому повторюйте таку змову:

“Божа Водиця, чиста роса — сестриця! Вмий моє волосся, зроби його гладким і блискучим, немов шовк. Вмий моє тіло, щоб воно як ясне сонечко, завжди рожевіло. Вмий обличчя моє, щоб воно, як зірочка на небі, красою сяяло».

Заговорений рушник постеліть поверх подушки і спіть на ньому три ночі поспіль. Потім зберігайте окремо від інших речей і не періть. Перед важливими життєвими подіями (побачення, сватання, весілля) витирайтеся ним після купання.

  21 лютого — День Захарія Серповидця: історія, традиції та прикмети свята

Погодні прикмети на 4 серпня

  • Якщо день сьогоднішній, грозою почався, то нею ж і закінчиться.
  • Якщо вранці 4 серпня на землю густий туман опустився, значить, день буде теплим, сонячним і безвітряним.