6 листопада – ікони Божої Матері «Всіх скорботних Радість»: історія, традиції та прикмети свята. В цей день потрібно стримувати себе від емоцій, а їх буде багато і багато які не виявляться приємними.

Ікони Божої Матері «Всіх скорботних Радість» — свято, що відзначається в листопаді, 6 числа. У цей день вшановується чудотворна ікона, відома під назвою «Всіх скорботних Радість». На ній Богородиця зображена на тлі сяючої мандорли (німб овальної форми), на лівій руці тримає маленького Ісуса. Вона оточена людьми, які просять про зцілення тілесних і душевних ран. У верхній частині ікони і серед людей зображені ангели, які здійснюють благодіяння від імені Небесної Цариці. Ще вище, в хмарах, знаходиться зображення Новозавітної Трійці. Образ настільки був і залишається популярним, що його іконографія існує в різних варіантах, а деякі списки мають свої дні шанування. Найбільш популярний образ “Всіх скорботних Радість”, інформує Ukr.Media.

Історичні відомості

Властивості ікони здійснювати чудеса проявилися в 1688 році. Важко хвора жінка Євфимія, сестра важливого священнослужителя, молилася Богородиці про зцілення недуги. Голос згори пообіцяв зцілення після того, як священник з Преображенського храму на Ординці, де зберігався образ «Всіх скорботних Радість», зробить молебень. Помолившись перед ликом Богородиці, стражденна одужала. І надалі ікона Скорботної Божої Матері неодноразово являла чудові діяння.

У 1711 році сестра Петра I, царівна Наталія Олексіївна, вивезла чудотворне зображення в Петербург і помістила його в церкві Воскресіння Христового при своєму палаці. Незабаром лик перенесли в богадільню. Пізніше спеціально для нього була побудована церква.

У швидкої помічниці просять матеріальних благ, заступництва в справах і поїздках, про одужання і здоров’я дітей, про закінчення сімейних негараздів.

Традиції

6-го листопада йшли до церкви молитися про благополуччя, достаток і здоров’я. Увечері починалися дівочі посиденьки. Вони проходили в радості і веселощах. На них дівчата займалися рукоділлям, спілкувалися. Світлом служила скіпа, яка вставлялася в спеціальний тримач. У належний час приходили хлопці. Найчастіше на таких гуляннях вони вибирали собі наречену.

  Дружина Микити Добриніна опублікувала фото 2-місячного сина

Дівчата любили гадати на судженого. Вважалося, що вночі він з’явиться уві сні, а передбачення цього дня скоро збудуться.

Наші предки вірили в магію прикмет 6 листопада:

  • Спів цвіркуна — скоро в будинку буде небіжчик.
  • Хто впав у яму, житиме довго і щасливо.
  • Якщо перехожого проводжає до будинку біла собака, цілий рік життя протікатиме безхмарно і в достатку.
  • Зграї ворон віщують сильний снігопад.
  • Розбита тарілка означала смерть родича протягом року.
  • Скіпа іскрить, але не загоряється — буде відлига, горить з тріском — до морозу.