В цей день всілякі справи і робота під суворою забороною.

У православному світі кожен рік 7 квітня святкують одне з двунадесятих, найбільш світлих і великих свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці. Дату у народному календарі називають третьою зустріччю весни або просто Благовіщенням, інформує Ukr.Media.

Що за свято — Благовіщення?

Назва говорить сама за себе — свято встановлене в пам’ять про добрі новини. В цей день Діві Марії явився архангел Гавриїл і сказав їй про те, що вона завагітніла і через дев’ять місяців народить Божого Сина Ісуса Христа — Спасителя християн.

Це свято настільки значиме в православ’ї, що попри те, що йде Великий піст, 7 квітня дозволено його послаблення — вживання в їжу вина, олії та риби.

Які на цей день існують традиції і обряди?

Один з найбільш важливих звичаїв цього дня — заготівля Благовіщенської солі. Всі члени родини повинні взяти по дрібці солі і кинути її в тканинний мішечок.

Потім старша жінка в домі просмажує цю сіль на сковорідці. Її використовують, коли хтось з домочадців хворіє. В народі вірять, що Благовіщенська сіль приносить швидке одужання.

Якщо протягом року не всю сіль використали, то 7 квітня треба спалити ту, що залишилася і заготовити нову.

Традиційно на свято Благовіщення люди несуть на церковну службу саджанці та насіння, щоб їх освятити. Вірять, що сьогодні сам Бог відкриє небо і благословить землю на багатий урожай.

Величезну силу має Благовіщенська просфора. Коли принесете її з храму додому, підсушіть і розітріть в порошок. Потроху додайте її в їжу всім членам сім’ї і домашнім тваринам, щоб вони весь рік були здоровими.

  Алла Костромічова показала, який подарунок зробила своєму сину на перший ювілей

Як прожити світле свято Благовіщення?

Наші предки називали Благовіщення святом свободи і спокою. У цей день не заведено організовувати гучні застілля, бенкети і веселощі. На Русі день 7 квітня присвячували духовному розвитку і навчанню.

В народі є така приказка: «У день Благовіщення птах гнізда не в’є, дівчина коси не плете». Всілякі справи 7 квітня відкладали і дотримувалися суворої заборони.

Що категорично не можна робити сьогодні?

1. На Благовіщення не беруть і не дають грошей у борг. Крім купюр з монетами, не віддавайте сьогодні з дому сіль і хліб, інакше разом з ними від вас підуть достаток, щастя і здоров’я.

2. Якщо 6 або 7 квітня ви купили якісь нові речі (одяг або взуття), то у жодному разі не приміряйте їх у ці два дні, і вже тим більше не носіть. Це несприятлива ознака — речі будуть не носкими, незабаром порвуться або зіпсуються.

3. Не можна сьогодні до перукарів ходити, і саме волосся не завивайте, не фарбуйте, не стрижіть. Хто порушить заборону, у того почне сильно випадати волосся.

4. Сьогодні не можна сваритися і конфліктувати, старайтесь прожити день без взаємних докорів. Тож весь наступний рік у вашому домі будуть любов і мир, спокій і злагода.

5. Не висаджуйте 7 квітня розсаду — вона все одно не прийметься.

6. Особливо сувора заборона сьогодні на жіноче рукоділля (в’язання, вишивання, плетіння, шиття). В народі вважали нитки символами людських доль, і якщо вони сьогодні заплутаються під час рукодільних робіт, то в родині почнуться сварки, скандали, суперечки.

Що не забути зробити на Благовіщення?

Увечері в Переддень Благовіщення (6 квітня) люди розпалюють очисні вогнища, в яких палять весь зібраний в оселі непотріб. 7 квітня господині обов’язково йшли збирати попіл від такого вогнища, його називали Благовіщенським і вважали цілющим.

  3 вересня — день Тадея Проповідника: історія, традиції та прикмети свята

Використовують таку золу, щоб уберегти врожай від хвороб і напастей, підсипаючи під самий корінь рослини, яка починає хворіти.

Якщо ви живете в приватному житловому будинку і тримаєте в господарстві домашню худобу, то влаштуйте сьогодні трохи шуму.

Наприклад, подзенькайте в бубонці або потарабаньте тазиками. Саме так на Русі відлякували хижих звірів. Вірили, що вони будуть боятись Благовіщенського шуму і не стануть чіпати домашніх тварин.

Прикмети погоди на 7 квітня

  • Майбутнім літом в лісі багато грибів, а рибалок чекає успішна риболовля, якщо на Благовіщення йде дощ.
  • Два весняних місяці очікуються холодними, якщо 7 квітня не видно ластівок.