В цей день можна дізнатися, яким буде майбутній чоловік!

7 жовтня у православному світі шанують ранньохристиянську святу Феклю Іконійську. У народному календарі дата отримала назву день Фекли, запрядальниця, інформує Ukr.Media.

Хто така свята Фекла?

Проживала Фекла в I-II століттях в місті Іконії у Малій Азії, родом походила зі знатної та багатої родини. Батьки заручили її з юнаком Фамірідом. Але одного разу в місто прийшов апостол Павло. Послухавши його проповіді, Фекла вирішила заміж не виходити, а присвятити життя Богові.

Оскільки вона мала дуже красиву зовнішність, багато чоловіків намагалися зазіхати на дівоцтво Фекли. Гонителі християнства піддавали її тяжким випробуванням — кидали на поживу звірам, спалювали на багатті. Але кожен раз Господь оберігав Феклу і рятував їй життя. Після цього вона розшукала апостола Павла, який напучував її навчати людей слова Божого. Фекла повернулась у рідне місто Іконію і багатьох язичників звернула у віру Христову.

Обряди й традиції цього дня

На Русі дату 7 жовтня прозвали запрядальницею, оскільки саме з цього дня жінки засаджувалися за рукоділля вечорами. Сільськогосподарські роботи підійшли до завершення, можна було збиратися, розповідати історії, співати пісні, шити, в’язати та прясти.

У народі вірили — усе, що на Феклу-запрядальницю зав’язано, нікому довіку не розв’язати. Тому 7 жовтня заведено грати весілля, такий шлюб обов’язково буде міцним і на все життя.

Хочете знати, хто вам дістанеться в чоловіки? Тоді не пропустіть сьогоднішній день

Дізнатися, яким буде чоловік, як скоро відбудеться зустріч з судженим, для кожної дівчини цілком природне бажання. Здавна дійшло до наших днів багато ворожінь, обрядів і замовлянь на цей рахунок. Якщо ви ще не заміжня, то скористайтеся запропонованими варіантами та дізнайтеся, з ким доведеться пройти життєвий шлях.

Ритуал з замком

Для його проведення знадобиться новий замок з ключем. Увечері перед сном налийте в глечик води, тримайте над ним замок, закривайте його й читайте замовні слова: «Суджений-ряджений, ти до мене прийди, випити водиці попроси». Ключ із замком покладіть на ніч під подушку. Уві сні вам присниться майбутній наречений.

Ритуал зі склянками

Такий обряд повинна провести мама або подруга незаміжньої дівчини. Треба заготовити чотири склянки:

  • перша — зі звичайною водою;
  • друга — з солодкою водою;
  • третя — з солоною водою;
  • четверта — з водою і дрібкою меленого перцю.

Дівчині пропонують вибрати будь-яку зі склянок. Якщо вона вибрала склянку з простою водою, то заміж вийде не скоро, а можливо все життя проведе на самоті. Солодка вода говорить про те, що у неї буде хороший красивий чоловік і щасливе сімейне життя. Якщо дісталася склянка з солоною водою, то в шлюбі дівчині належить пролити чимало сліз. Вода з перцем віщує життя з безліччю як неприємних, так і щасливих моментів, нудьгувати точно не доведеться.

Прикмети та забобони на майбутнього чоловіка

Якщо дівчина нарізає хліб однаковими акуратними скибочками, значить, у чоловіки їй дістанеться добрий і хороший чоловік.

У дівчини, яка весь час змітає зі столу крихти долонею та обожнює молочну пінку, чоловіком буде лисий чоловік.

Якщо дівчина часто їсть підгорілу хлібну скоринку, у чоловіки їй дістанеться вдівець.

Не облизуйте товкачку для картоплі, якщо не хочете, щоб наречений був низькорослим.

Киньте сьогодні камінчик в річку. Якщо в місці його падіння вода злегка завирує і підуть кола, то чоловік вам дістанеться буркотливий.

Дівчина, яка погано підмітає та миє підлогу, вийде заміж за непоказного рябого хлопця. Так що, якщо хочете в чоловіки красеня, прибирайте ретельно і сумлінно.

Чоловік буде п’яницею, якщо дівчина постійно щось проливає на стіл, сильно гримить посудом під час його миття, при пранні розплескує навколо себе багато води.

Якщо весь час не доїдати та залишати на тарілці суп, то чоловік буде рудим.

Народні прикмети 7 жовтня

  • Якщо на Феклу грім гримить, то майбутня зима буде м’якою.
  • Якщо до 7 жовтня листя на деревах жовте, але ще не облетіло, то морози прийдуть нескоро.