Згідно з повір’ям, будь-яку важливу справу в цей день слід починати натщесерце.

Климентіїв день — це старовинне народне свято, яке з’явилося на честь пам’яті священномученика Климента. Це один з перших священнослужителів апостола після сімдесяти. З роками сформувалися певні традиції і правила святкування дня, тому важливо уважно з ними ознайомитися і дотримуватися їх, щоб правильно вшанувати пам’ять священномученика, інформує Ukr.Media.

Історія свята

Майбутній апостол народився свого часу в заможній і багатій родині, але ось ще в ранньому віці його розлучили з батьками, тому протягом багатьох років він вважався загиблим, хоч насправді проживав в зовсім іншому місці. Попри те, що він трагічно втратив своїх рідних, йому вдалося отримати гарну освіту, завдяки якій він зміг поїздити по світу і подивитися різні міста, країни, пам’ятки.

Після того, як він відвідав Олександрію, йому вдалося познайомитися з християнським віровченням, тому відбулося його знайомство з Варнавою. А ще пізніше відбулося його значуще знайомство з апостолом Петром, завдяки чому Климент і зміг стати його вірним і грамотним учнем. Саме це стало основою для його духовного розвитку і отримання морального досвіду в пошуках себе і сенсу свого життя.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Через довгий час служби, на порозі своєї смерті апостол Петро, який був учнем Ісуса Христа, дав Клименту сан єпископа. Зрештою він перетворився на представників раннього християнства, оскільки потужність віросповідання четверного єпископа була настільки великою і значущою, що про це дізнався імператор. Язичники зробили донос про Климента, через що він був доставлений в каменоломні, де його стратили через кілька років.

Традиції та обряди

Климентіїв день характеризується тим, що будь-які справи варто починати тільки на голодний шлунок, оскільки традиція сформувалася на основі того, що триває молотьба зернових культур. І ось щоб робота була виконана якісно, людина повинна бути голодною, оскільки працювати ситими незручно, та й постійно долає сон, а рухи сильно сповільнюються.

Існує ще одне повір’я, яке можна пояснити. У давнину дотримувалися думки, що якщо людина народилася 8 грудня, то під її будинком збирається вовча зграя, тому іменинник не повинен виходити на вулицю, якщо на те немає особливої потреби, особливо, якщо сонце вже зайшло.

На перший погляд традиції та обряди здаються дивними, але вони неодноразово підтверджувалися в житті, тому поставитися до них потрібно відповідним чином.

Прикмети

Народні прикмети в Климентіїв день дуже багаті. І ось серед основних можна виділити:

  • Півні починають свій спів набагато раніше, ніж зазвичай. Це свідчить про те, що скоро буде відлига і настане довгоочікуване тепло.
  • Якщо в цей день піде сніг, то літо буде недовгим і дуже дощовим.
  • Люди, які народилися в цей день, краще нехай сидять вдома, якщо не хочуть зустрічі з вовками. Це можуть бути не обов’язково хижаки, а й люди з поганими намірами і спонуканнями.