9 лютого – Златоустів день (Златоустів вогонь): традиції, звичаї та прикмети свята. Сьогодні не рекомендується милуватися собою, дивлячись у дзеркало.

Православними віруючими 9 лютого 2022 року вшановується пам’ять Іоанна Златоуста, і з цим днем пов’язано багато прикмет, повір’їв і традицій. Цей день отримав назву Златоустів вогонь або Златоустів день, інформує Ukr.Media.

Які є традиції, звичаї і заборони в свято

Іоанн Златоуст обіймав посаду архієпископа Константинополя, місцевим жителям він завжди надавав захист.

Особливу повагу в цей день проявляли до вогню і печі. Було повір’я, за яким під час того, як розтоплюється піч, всі поліна повинні спалахнути одночасно, і гирло печі повинно стати золотим. Звідси і назва свята — Златоустів вогонь.

Багато людей в цей день проводили обряди для того, щоб діти слухалися, а також щоб стати успішними і знайти владу над людьми.

Можна провести обряд, який допоможе позбутися впливу владної людини. Якщо дружина страждає від знущань чоловіка або працівник від свого начальника, то можна звернутися до Златоуста з молитвою і проханням допомогти. Треба опівдні відправитися в три церкви і поставити в кожній по одній свічці, а їх треба було придбати заздалегідь, і краще зробити це у велике церковне свято.

У цей день також існують деякі заборони, і багато віруючих намагалися їх дотримуватися, щоб не накликати біду на себе і своїх близьких:

  • не варто вступати в конфліктні ситуації і затівати складні розмови, адже якщо є можливість, то краще поговорити в інший день;
  • не варто сильно багато заглядати в дзеркало і милуватися собою, і пов’язано це з тим, що Іоанн Златоуст не любив самозамилування, і тому не оцінить такої поведінки;
  • якщо є можливість, то краще не мити голову в цей день, так як якщо не послухатися, то святий в потрібний момент не прийде на допомогу;
  • під забороною і використання вологих дров, так як це може призвести до нещасть.

Якими прикметами сповнений Златоустів день

З цим днем пов’язано багато прикмет, які можуть розповісти про те, якою буде погода найближчим часом або віддаленому майбутньому, а саме:

  • якщо в цей день потепліло, то це помилково, і незабаром можна чекати холодів і морозів;
  • піде сильний сніг в тому разі, якщо хмари по небу пливуть в протилежну напрямку вітру сторону;
  • буде різке похолодання в тому разі, якщо вікна в цей день запітнілі;
  • урожай вдасться зібрати хороший, якщо замети м’які і круглі на полях;
  • холоди будуть в тому разі, якщо нічне світило сліпучо білого кольору, а ось вітер можна чекати в тому разі, якщо воно червонуватого відтінку.

Важливо, щоб в цей день в кожному будинку горіло вогнище, адже завдяки цьому протягом 12 місяців будуть панувати благополуччя, мир і багатство.

Поганою прикметою вважалося, якщо в цей день отримати травму або поріз.

Якщо в цей день отримати подарунок, то це нехороший знак, так як підношення могли стати винуватцем біди. Пов’язано це з тим, що чаклуни, що займаються чорною магією, в цей день могли з легкістю навести порчу. У зв’язку з цим рекомендується в цей день нічого не купувати.

Сновидіння, яке було побачене в ніч з 8 на 9 лютого, може не здійснитися, але і порожнім може не бути.

Всі люди, які народжуються 9 лютого, є прекрасними хранителями домашнього вогнища.