Актуальні новини

Артист балету Львівської національної опери гастролює у Сполучених Штатах Америки у складі Russian Ballet Theatre

Про участь народного артиста України Євгена Свєтліци у балеті «Лебедине озеро» Петра Чайковського у складі трупи Російського театру балету повідомила адміністрація Львівського національного театру опери і балету імені Соломії Крушельницької, висловивши офіційну позицію з цього приводу.
«Як стало відомо з відкритих джерел, соліст балету Львівської національної опери, народний артист України Євгеній Свєтліца (Evgeny Svetlitsa) є учасником туру з постановкою «Лебедине озеро» П. Чайковського (партія Зігфріда), що відбувається впродовж 7 лютого – 9 квітня 2022 р. у містах Сполучених Штатів Америки, організований компанією RBTheatre (Russianballettheatre), – зазначено у дописі на ФІЬ-сторінці театру. – Згідно з сайтом компанії (https://www.russianballettheatre.com), до участі у виставі, здійсненої у постановці хореографа Маріїнського театру (РФ) Надії Калініної, запрошено також артистів балету з Росії.

Слід зазначити, що Євгеній Свєтліца перебуває у відпустці (без збереження заробітної плати) та жодним чином не повідомляв адміністрацію Львівської національної опери про свою участь у вищевказаному турі, чим порушив вимоги контракту з Театром.
Ми обурені такою поведінкою працівника театру та засуджуємо таку позицію культурного колабораціонізму, а особливо у цей непростий для України час, коли війська російського агресора жорстоко знищують мирний український народ, його культурну спадщину та інфраструктуру.
Водночас провідні солісти Львівської національної опери Людмила Корсун і Тарас Бережанський за власною ініціативою відмовились від проєктів за участю російських артистів у Болоньї (Італія) та Баден-Бадені (Німеччина), дотримуючись державної та громадянської позиції.
Щодо дій Євгенія Свєтліци буде проведено службове розслідування щодо притягнення його до дисциплінарної відповідальності.
Тримаймо культурний фронт разом!Адміністрація Театру».

Варто додати, що Євген Тарасович Свєтліца й не приховував своєї участі у проєкті Russian Ballet Theatre, бо чи не про всі вистави у складі Російського театру балету повідомляв у соціальних мережах і оприлюднював фото з вистав.
Рівно, як і модератори ФБ-сторінки RBTheatre, котрі 3 березня розмістили допис такого змісту: «Команда RBT повідомляє про зміні назви компанії на знак солідарності з нашими друзями, членами їхніх родин та усіма, хто відчуває біль і страх, спричинені рішеннями невеликої групи монстрів.
Не дозволяймо їм зруйнувати прекрасний світ і культуру, створені мільйонами хоробрих і добрих, розумних і небайдужих людей світу.
Ми танцюємо заради миру. Ми з Україною».
Також на цій сторінці опубліковане фото учасників проєкту, а вони з Білорусі, Словенії, Вірменії, Росії, Японії, Киргизії та Польщі, тобто все це – цілком відкрита інформація.
У спини ж ні в кого не болять. Це так, принагідно.
Тетяна КОЗИРЄВА, «День», Львів.Фото з соціальних мереж та Львівської національної опери.

  Санта Дімопулос вдруге стала мамою

Залишити відповідь