У гуцульських Карпатах на Івано-Франківщині відкриють книгарню «Коцюбинський», яка водночас буде кав’ярнею та артпростором. Вона запрацює у присілку села Верхній Ясенів – Царина. Засновники книгарні – письменниця і військовий – збудували книгарню на ділянці, де мали будувати власний дім. У цій місцевості любила відпочивати вся українська інтелігенція – Іван Франко, Леся Українка, Ольга Кобилянська і, зокрема, Михайло Коцюбинський. Тепер там надихатимуться сучасні українці.
@media (max-width: 640px) { #mobileBrandingPlace1591450 { min-height: 180px !important; z-index: 9; } .simple_marketplace_news_list #mobileBranding1591450{ margin: 0!important; } .mobile-branding-wrapper { min-height: 200px } }
Як повідомляє «Читомо», спочатку Анна Павліченко і Василь Томишинець планували створити тут місце для відновлення військових і їхніх сімей. Але Анна Павліченко сама пише книжки і зазначає, що це її досвід зцілення. Для будівництва обрали Карпати, адже «тут тихо і безпечно, що суттєво допомагає відпочити від вибухів і втрат». Для створення цього простору письменниця отримала грант на власний бізнес від «Дії» і почала керувати будівництвом, поки її чоловік служить у ЗСУ.
Засновники книгарні присвятили її Михайлові Коцюбинському, оскільки тут було місце його натхнення. Відкриття книгарні заплановане на 16 серпня під час літературного фестивалю «Письменницька ватра над Черемошем».
«Пів року тому я приїхала у Верховину і вирішила лишитись на все життя. Не лише гори мене зачарували, а й велика кількість творчої молоді. Я людина дуже активна, тому просто сидіти на місці й продовжувати писати свої книги було б замало. Це неподалік від хати Івана Франка, де також творили Леся Українка, Ольга Кобилянська і Михайло Коцюбинський, який у своїх творах описував цю місцину», — розповіла засновниця книгарні Анна Павліченко.
Книгарня має читальний зал, терасу і вихід до річки Чорний Черемош, де сиділи герої роману Михайла Коцюбинського «Тіні забутих предків» Іван і Марічка. Крім книжок, тут можна буде придбати каву, безалкогольні напої й десерти.
У «Коцюбинському» відбуватимуться фестивалі і культурні заходи – виставки, презентації книжок, виступи музичних виконавців, а також проводити лекції й майстер-класи. Також Анна Павліченко організувала театральну студію для молоді «Сонячна хата».
А ще у книгарні працюватиме «живий» музей. Василь Томишинець представить тут приватну колекцію книжок і речей, відбуватимуться постановки й театральні перформанси, а також аудіовізуальне відтворення творів Михайла Коцюбинського. Відкриття цього музею запланували на вересень до 160-річчя від народження письменника.
Усі фото зі сторінки книгарні у Facebook