Чому в церкві стає погано — відповіді священнослужителів та фізіологічна точка зору. Банальна задуха чи погані думки.

Дуже часто зустрічаються люди, які скаржаться, що в церкві їм стає погано. Перебуваючи в храмі, вони починають відчувати запаморочення, головний біль, потемніння в очах і інші недуги. Чим може бути викликане таке нездужання? Це питання варто розглянути з двох позицій: фізіологічної та релігійної, інформує Ukr.Media.

Фізіологічна точка зору

Найчастіше людям стає погано в храмі в зв’язку з їх непідготовленістю, ймовірно, вони не так часто відвідують церкву, тому відчувають себе некомфортно. Існує кілька фізіологічних причин, які здатні викликати нездужання.

Велика кількість людей в приміщенні

Зазвичай, церковні служби відвідує велика кількість людей. Нерідко церква не має великого приміщення для прихожан, тому всередині храму може бути досить тісно і душно. Погіршують ситуацію запах ладану, тьмяне світло і безліч свічок. Така обстановка сприяє появі слабкості, запаморочення і непритомності, які, своєю чергою, свідчать про нестачу в організмі кисню.

Тривалі служби

У православних храмах, зазвичай, весь період служби потрібно перебувати на ногах. Деякі богослужіння можуть тривати годинами, тому не дивно, що парафіяни втомлюються і починають відчувати нездужання.

Втома і відсутність належної кількості кисню здатні викликати запаморочення.

Підвищена вразливість

Нерідко погіршення самопочуття викликає той факт, що людина може виявитися надмірно емоційною. Проникливе читання молитов батюшкою, піснеспіви, лики святих на іконах, емоції оточуючих, вогонь від свічок — все це сильно впливає на емоційний стан людини. Якщо психіка прихожанина нестабільна, він може відчути нездужання, перебуваючи в церкві.

Думка священиків

Служителі церкви найбільш часто називають три причини, через які людині може стати погано в храмі.

Нечиста сила

Священики вважають, що в храмі викликати нездужання може нечиста сила. Демони не бажають, щоб людина відвідувала церкву, очищалася від гріхів і долучалася до Бога, тому будь-якими способами намагаються «відвести» прихожанина від храму.

  28 грудня — День Трифона: історія, традиції та прикмети свята

Служителі церкви радять не звертати уваги на такі нездужання, і намагатися приходити на служби знову і знову.

Сльози розчулення

Буває так, що, перебуваючи в церкві, людина відчуває тремор кінцівок, мурашки, що «бігають» по шкірі, а також бажання плакати. Цей стан ніяк не виходить взяти під контроль. Батюшки називають таке явище “сльозами розчулення” і радять не стримувати себе.

Інші священики запевняють, що сльози можуть литися самі собою, тому що душа людини сумує за Богом і бажає покаяння. Така ситуація вимагає більш частого відвідування храму, причастя і душевного очищення.

Одержимість

Безліч священиків сходяться на думці, що якщо в храмі людині стає погано, значить, вона одержима. Це зовсім не означає, що в прихожанина вселився біс, адже існує маса інших одержимостей, зокрема, пияцтво, наркоманія, гординя та інші.

Якщо є бажання позбутися від одержимості, слід потерпіти нездужання, не йти з церкви, читати молитви і причаститися. Бог обов’язково почує прохання і допоможе позбутися від залежностей.

Причин, за яких людині стає погано в храмі досить багато. Вони криються як в людській фізіології, так і в духовному стані кожного прихожанина. Не страшно, якщо ви відчули нездужання, перебуваючи на службі з великою кількістю людей, але якщо ви відчули погіршення самопочуття в порожньому храмі — варто подумати про своє життя.