Новини культури України

Чому варто приїхати у Звенигород?

Історико-культурний заповідник «Древній Звенигород» відкриває туристичний сезон та запрошує на триденне свято. У музеї можна буде оглянути тисячолітні артефакти, а за допомогою технології доповненої реальності побачити, як виглядало середньовічне княже місто, столиця князівства. Туристам обіцяють квести, екскурсії, концерт та інші розваги.

Заповідник створили у 2020 році в однойменному селі Звенигород, що належить до Давидівської ОТГ, за 20 км від Львова. Торік там провели археологічні розкопки, під час яких знайшли дерев’яні укріплення княжих часів та залишки білокам’яного порталу палацу, які використали у будівництві пізніших століть. Окремі артефакти зберігаються у місцевому музеї, його фонди спеціально до свята доповнять експонатами з Археологічного музею Інституту українознавства та Львівського історичного музею.

@media (max-width: 640px) { #mobileBrandingPlace1523490 { padding-bottom: 56.21%; z-index: 9; } .simple_marketplace_news_list #mobileBranding1523490{ margin: 0!important; } }

Сенсаційні археологічні знахідки

Науковці досліджували територію Звенигорода у різних роках. Перелічимо найцікавіші і найцінніші знахідки, деякі з них будуть представлені на відкритті оновленої експозиції музею.

П’ять найважливіших знахідок археологів у Звенигороді:

Зараз місце, де проводились розкопки, законсервоване. Туристи можуть побачити вали дитинця, де стояв княжий палац, а згодом і маєток Сенявських XVII-XVIII ст. Однак, щоб уявити, як це все виглядало колись, допоможуть сучасні технології. За допомогою VR окулярів відвідувачі зможуть оглянути 12 місць Звенигорода першої половини XII ст: інтер’єри церков та палаців, вулиці, площі та панорами давнього міста.

З цим детальніше можна буде ознайомитися 6-8 серпня. Заповідник презентує оновлений музей та запрошує на свято з нагоди відкриття. Відвідувачам обіцяють авторські екскурсії від дослідників літописного Звенигорода, дитячі квести, вечірнє театралізоване дійство, ранкову йогу, майстер-класи, концертну програму. У ці дні вхід у музей та на усі заходи безкоштовний, але на деякі треба зареєструватися.

Для збільшення зображення клікніть на програмку

Історико-культурний парк

Звенигород – одне з найдавніших столичних міст Галицької Русі. Перша згадка зафіксована у літописах у 1086 році. Його збудував в XI ст. князь Володар Ростиславович, правнук Ярослава Мудрого. Найбільший розквіт міста припав на часи князювання його сина Володимирка, батька Ярослава Осмомисла. У часи Середньовіччя, у XI-ХІІІ ст., Звенигород був столицею князівства. У 1241 році місто спалили монголо-татари.

2020 року на території комплексу пам’яток у Звенигороді створили заповідник. В його межах створюють перший в Україні історико-культурний парк на території пам’ятки археології. Дирекція вирішила відмовитися від класичних відбудов, а лише підкреслити історичний ландшафт, який зберігся, а все решта візуалізувати за допомогою IT-технологій. Біля пам’ятки археології облаштують відпочинкову рекреаційну зону. Зараз територію розчищають, розрівняють землю, мають очистити русло річки і створити інфраструктуру для туристів.

Exit mobile version