Новини культури України

Данілов закликав журналістів не підігравати дезінформаційним кампаніям РФ

Секретар РНБО Олексій Данілов закликав журналістів не підігравати дезінформаційним кампаніям РФ.
“Восьмий рік Україна протистоїть гібридній військовій агресії Росії. І ця війна триває не тільки на передовій, але і на інформаційному фронті, де однією з головних цілей РФ є українські ЗМІ, експерти, представники громадянського суспільства – всі ті, хто формує позиції і є лідерами думок. У цьому плані Кремль діє у чіткій відповідності до канонів роботи російських спецслужб в умовах військової агресії. Усі антиукраїнські наративи сплановані, створюються і керуються з російської території; широко використовується «чорна» пропаганда, відверті вигадки та брехня; для донесення дезінформації використовуються всі можливі засоби комунікації, будь-які знаряддя”, – написав Данілов на своїй сторінці у Facebook.
“Увесь цей інформаційний тероризм, інформаційна «пандемія» переслідує єдину мету – вплинути на нашу здатність протистояти російській агресії, створити паралельну інформаційну реальність. Сприяє цьому і «п’ята колона» всередині нашої держави. Платформою для масового розповсюдження дезінформації дедалі більше стають не тільки класичні засоби масової інформації, а й соцмережі та месенджери, де немає ані самоцензури, ані редакційної політики. На жаль, поширенню фейків подекуди несвідомо сприяють і самі ЗМІ, почасти не перевіряючи достовірність отриманих даних. Зі спробою ескалації російської гібридної агресії на Сході України в геометричній прогресії зросла кількість фейків і спроб маніпулювання свідомістю людей”, – продовжив Данілов.
Тому відповідальне ставлення до достовірності інформації набуває сьогодні першочергового значення, є важливим елементом інформаційної безпеки держави, вважає секретар РНБО.
“Шановні журналісти, шановні друзі! Наполегливо просимо виважено і максимально точно подавати інформацію в період активізації пропагандистської кампанії з боку РФ, не піддаючись на провокації і не підігруючи дезінформаційним кампаніям, мета яких – послабити нашу здатність протистояти ворогові. Краща наша зброя – Правда!”, – завершив він свій допис.

Exit mobile version