Державний службовець – це будь-яка посадова особа, що займає посаду в органах державної влади та отримує заробітну плату з державних бюджетних коштів.

23 червня в Україні всі, хто займає державну посаду, відзначає своє професійне свято. Завдяки працівникам українських держустанов, їх високому професіоналізму, відповідальності, чесності, дотримання всіх зазначених законів в країні організовується оптимальне і ефективне управління у всіх сферах її життєдіяльності, інформує .

Відзначати День державного службовця в Україні почали з 2003 року. Тоді президент України Л. Д. Кучма своїм указом затвердив нове офіційне свято і виступив з привітанням до всіх працівників державних служб. Нова дата в календарі державних свят України збігається з Днем державної служби ООН, який багато країн відзначає 23 червня.

Мета проведення Дня державного працівника полягала в тому, щоб показати, наскільки органи державної влади і всієї служби України в цілому сприяють утвердженню країни як суверенної, демократичної, самостійної, незалежної держави.

В честь свята ті, хто чесно працює на благо країни і свого народу і регулює всі процеси управління, що забезпечують населенню мир, добробут, здоров'я, захист за відмінну службу отримують нагороди, премії, подарунки, подяки від вищих посадових осіб.