Щорічно в останню суботу травня в Україні відзначається професійне свято — День працівників видавництв, поліграфії і книгорозповсюдження України.

Величезна роль у процесі культурного збагачення суспільства відводиться видавцям. Саме завдяки їх роботі всі верстви населення держави отримують доступ до цінностей національної та світової літератури. Щоб вшанувати працю професіоналів цієї сфери, в Україні було встановлено професійне свято, інформує .

День працівників видавництв, поліграфії і книгорозповсюдження України відзначається щороку в останню суботу травня. Він має статус офіційного загальнонаціонального. У календарі 2019 року урочиста дата значиться 25 травня.

Вперше подія з'явилася в списку офіційних професійних свят України завдяки Указу Президента Леоніда Кучми № 563/99 «Про день працівників видавництв, поліграфії і книгорозповсюдження» від 25 травня 1999 року. Дата обумовлена значним внеском працівників видавничо-поліграфічної галузі у справу відродження духовності нації, розвиток освіти, культури та всіх сфер життя суспільства.

Це свято тих людей, хто за родом діяльності задіяний у створенні друкованої продукції — редактори, видавці, ілюстратори, директори видавництв, коректори, менеджери видавничого процесу, розповсюджувачі друкованої продукції.

Історія та традиції свята

Подія бере початок в 1999 році, з видання відповідного указу глави держави.

Своєю першою друкарнею Україна зобов'язана Івану Федоровичу, львівському видавцеві XVI століття, що поклало початок всієї історії книгодрукування в країні. Першою виданою книгою на українських землях вважається «Апостол» (1574 рік).

Головними центрами освіти та друкарської діяльності стали Київ, Львів та Острог. Книги також активно друкувалися при монастирях. Розповсюдженням видань займалися численні купці і крамарі.

В даний час в Україні налічується більше 6000 підприємств видавничо-поліграфічної галузі, в яких працює без малого 50 тисяч фахівців: від реалізаторів книжкової продукції до провідних медіамагнатів.

У День працівників видавництв, поліграфії і книгорозповсюдження влаштовуються різні урочистості, пов'язані з нагородженням фахівців у галузі книговидання за їх важливий внесок у розвиток культури нації. В найбільших українських містах-центрах книгодрукарської справи проводяться масштабні семінари, майстер-класи та форуми. Студенти-видавці проводять тематичні урочистості на своїх факультетах.

Про професію

Видавнича справа — творчо-виробнича сфера, пов'язана з створенням і масовим поширенням інформаційних продуктів. До них відносять книги, газети і журнали, рекламні матеріали. Спеціаліст у цій галузі може працювати у видавництвах, редакціях засобів масової інформації, друкарнях, прес-службах, Інтернет-ЗМІ, рекламних агентствах.