На Макрину зазвичай починається ранній листопад, птиці в лісі замовкають, а оводи зникають.
В цей день народного календаря православні вшановують пам'ять преподобної Макрини Каппадокійської, що жила в IV столітті н. е. Свято відзначається 1 серпня 2019 року (19 липня за старим стилем), інформує .
Будучи ще зовсім юною, Макрина дала обітницю безшлюбності. Через кілька років, разом з матір'ю, вона прийняла чернечий постриг, і вони оселилися на березі річки Ірис, щоб ніщо їх не відволікало від молитов і праць. Через час, почувши про Макрину і її матір Емілію, до них стали приходити жінки, які бажали присвятити своє життя служінню Господу.
Легенда свідчить, коли дівчина захворіла, вона не допустила до себе лікаря, довіривши своє життя Всевишньому. І коли багато жінок вже зневірилися, Макрина одужала і була винагороджена за силу віри даром творити дива, у тому числі і викликати дощ.
Традиції та обряди
Якщо день видався ясним, відбувався обряд «мокрин». Жінка, яка народилася 1 серпня, нарікалась Мокриною. Надівши свій кращий наряд, вона сиділа вдома і чекала, коли селянські дівчата принесуть їй колоски зі своїх полів. Зібравши їх у сніп, Мокрина виходила з хати і разом з жінками йшла на річку. Там вона кидала сніп у воду, заходила слідом і починала палити колоски. Головним завданням було потопити їх всіх до того, як вони попливуть за течією, інакше не буде дощу.
Чоловіку заборонялося ходити навіть поруч з річкою в цей день. Вважалося, що якщо він хоч краєм ока побачить обряд, то накличе лихо на все село.
Прикмети
- Якщо на Макрину не пішов дощ — так буде ще 6 тижнів; якщо пішов на той самий строк.
- Яка погода в цей день — така й осінь.
- Осика пустила пух — урожай красноголовців буде багатий.
В цей день не можна:
- проливати кров — ні худоба, ні птах не ріжеться 1 серпня, в іншому випадку кров може перейти на нащадків;
- заквашувати огірки або капусту, ставити квас;
- збувати коня — решта табуну може занедужати.
Тільки найцікавіше на наших каналах , , або підписуйтесь!