Актуальні новини

День вшанування учасників бойових дій на території інших держав – 15 лютого

Більше 2500 українців не повернулися з Афганістану…

У відповідності з Указом Президента України від 11 лютого 2004 року, 15 лютого в Україні відзначається День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Цей день приурочений до річниці виведення радянських військ з Афганістану, інформує .

Афганська війна тривала з 1979 до 1989 рік і стала для СРСР найбільш жорстоким і кровопролитним полем бою, розгорнутим після Великої Вітчизняної війни. Більше 2500 українців не повернулися з Афганістану, 72 людини вважаються зниклими безвісти або потрапили в полон. Отримали поранення більш ніж 8 тисяч українців, 4687 з них повернулися в рідні домівки інвалідами.

Вшановують в Україні та усіх тих, хто брав участь в інших війнах – військовослужбовців, які виконували інтернаціональний обов'язок у Чилі, Іспанії, Єгипті, В'єтнамі, Ефіопії, на острові Куба та в багатьох інших «гарячих точках» світу.

За традицією, в цей день проводиться ряд пам'ятних заходів і урочистих церемоній – покладання квітів до пам'ятних знаків, проведення мітингів, зустрічей з учасниками бойових дій, у храмах і монастирях служаться панахиди за загиблими і померлими учасникам бойових дій на території інших держав.

  В eкс-нардепа Валерія Горбатова знайшли викрадені артефакти з кримських музеїв

Залишити відповідь