Новини культури України

Два українські фільми позмагаються за нагороди Берлінського фестивалю

У Берліні 10 лютого відкривається 72-й міжнародний кінофестиваль Берлінале. Він, разом з Каннами та Венецією, входить до трійки найпрестижніших. Цього року було вирішено провести його офлайн, проте пандемія все ж внесла свої корективи: кількість глядачів у кінозалах скорочена, тому для акредитованих гостей програму вмістять у сім днів, а інші чотири дні віддали публіці. Протягом фестивалю мають показати 256 фільмів з 69 країн. В основному конкурсі за Золотого та Срібних ведмедів змагатиметься 18 картин з 15-ти країн. Відкриє фестиваль фільм невтомного Франсуа Озона «Петер фон Кант».

Головне журі фестивалю, яке оцінюватиме основний конкурс, очолив американський режисер та сценарист Найт Шьямалан.

@media (max-width: 640px) { #mobileBrandingPlace1535655 { padding-bottom: 56.21%; z-index: 9; } .simple_marketplace_news_list #mobileBranding1535655{ margin: 0!important; } }

«Терикони»

До нього також увійшли індійський режисер Карім Айнуз, німецька режисерка Анн Зохра Беррашед, французько-туніський продюсер Саїд Бен Саїд, письменниця й режисерка із Зімбабве Ціці Дангарембга, японський режисер Рюсуке Хамагуті (він отримав нагороди минулого року і у Берліні, і у Каннах, а зараз його фільм змагається за «Оскар») та данська акторка Конні Нільсен.

У різних фестивальних програмах візьмуть участь два українських фільми. Сюжети обидвох стосуються війни на сході України. Про дітей, що залишились у сірій зоні на Донбасі розповість документальна картина Тараса Томенка «Терикони». Показ відбудеться 15 лютого у конкурсній програмі Generation KPlus.

Також у рамках Берлінале відбудеться європейська прем’єра стрічки «Клондайк» Марина Ер Горбач. Її покажуть в конкурсі Panorama.

«Клондайк»

У стрічці йдеться про родину, яка опинилася в епіцентрі подій авіакатастрофи рейсу MH17 Malaysia Airlines 17 липня 2014 року.

Головні ролі у фільмі виконали Оксана Черкашина («Погані дороги»), Сергій Шадрін («Чорний ворон») та Олег Щербина («Черкаси»). Стрічка уже отримала приз за режисуру у конкурсі міжнародного ігрового кіно на фестивалі «Санденс».

Триватиме фестиваль до 20 лютого.

Основна конкурсна програма Берлінале

Exit mobile version