Зараз настає час посту перед Різдвом, коли християни жорстко обмежують себе в їжі та інших задоволеннях.

Різдвяний піст, який розпочався 28 листопада, триватиме 40 днів і завершиться 6 січня. Про те, як правильно харчуватися без шкоди для здоров’я, розповіли лікарі-дієтологи, інформує Ukr.Media.

Попри те, що правила Різдвяного посту трохи простіші, ніж у Великодній піст, вони теж суворі. У цей період православні християни повинні утриматися від вживання м’ясних і молочних продуктів і яєць. При цьому їжа під час посту повинна бути простою, без вишукано приготованих пісних страв.

У сучасному світі мало хто з людей може собі дозволити суворе дотримання всіх канонів посту, і священнослужителі, як правило, ставляться до цього з розумінням, відзначаючи, що найважливіше — це духовне утримання.

Церква звільняє від утримання в їжі вагітних і жінок, які годують, хворих, а також тих, хто зайнятий важкою фізичною працею або в силу обставин не може забезпечити себе суто пісною їжею (військовослужбовці, ув’язнені, мандрівники). Дієтологи наголошують, що постити не рекомендується і під час одужання після хвороби або операції, оскільки організм ще ослаблений.

В піст дозволяється вживати в їжу овочі, крупи, фрукти, бобові, гриби, а в окремі дні — рибу. Також не обов’язково повністю відмовлятися від борошняних виробів, але в них повинні бути лише вода, борошно та сіль. Іноді дозволяється пити червоне вино.

Дотримуючись посту, важливо отримувати достатню кількість вітамінів і рослинного білка. Ідеальним джерелом останнього є поєднання бобових зі складними вуглеводами: рис з квасолею та овочами надовго вгамує почуття голоду. Уникнути браку жирів допоможуть горіхи та насіння. Також завжди можна скористатися протеїновими сумішами та продуктами, збагаченими вітамінами та мінералами.

  Я втомилася від чоловіка: Асмус вперше назвала причину розлучення і зізналася, що це була її ініціатива

Після закінчення посту не рекомендується акцентувати на продуктах тваринного походження, оскільки організму буде важко перетравити велику кількість білка після тривалого обмеження, відзначають фахівці. Тому після будь-якого посту повертати в раціон тваринний білок потрібно поступово, додаючи його в раціон один раз в день.