Зараз настає час посту перед Різдвом, коли християни жорстко обмежують себе в їжі та інших задоволеннях.

Різдвяний піст, який розпочався 28 листопада, триватиме 40 днів і завершиться 6 січня. Про те, як правильно харчуватися без шкоди для здоров’я, розповіли лікарі-дієтологи, інформує Ukr.Media.

Попри те, що правила Різдвяного посту трохи простіші, ніж у Великодній піст, вони теж суворі. У цей період православні християни повинні утриматися від вживання м’ясних і молочних продуктів і яєць. При цьому їжа під час посту повинна бути простою, без вишукано приготованих пісних страв.

У сучасному світі мало хто з людей може собі дозволити суворе дотримання всіх канонів посту, і священнослужителі, як правило, ставляться до цього з розумінням, відзначаючи, що найважливіше — це духовне утримання.

Церква звільняє від утримання в їжі вагітних і жінок, які годують, хворих, а також тих, хто зайнятий важкою фізичною працею або в силу обставин не може забезпечити себе суто пісною їжею (військовослужбовці, ув’язнені, мандрівники). Дієтологи наголошують, що постити не рекомендується і під час одужання після хвороби або операції, оскільки організм ще ослаблений.

В піст дозволяється вживати в їжу овочі, крупи, фрукти, бобові, гриби, а в окремі дні — рибу. Також не обов’язково повністю відмовлятися від борошняних виробів, але в них повинні бути лише вода, борошно та сіль. Іноді дозволяється пити червоне вино.

Дотримуючись посту, важливо отримувати достатню кількість вітамінів і рослинного білка. Ідеальним джерелом останнього є поєднання бобових зі складними вуглеводами: рис з квасолею та овочами надовго вгамує почуття голоду. Уникнути браку жирів допоможуть горіхи та насіння. Також завжди можна скористатися протеїновими сумішами та продуктами, збагаченими вітамінами та мінералами.

  МОЗ дало рекомендації для відвідування кінотеатрів під час карантину

Після закінчення посту не рекомендується акцентувати на продуктах тваринного походження, оскільки організму буде важко перетравити велику кількість білка після тривалого обмеження, відзначають фахівці. Тому після будь-якого посту повертати в раціон тваринний білок потрібно поступово, додаючи його в раціон один раз в день.