Актуальні новини

Фестиваль аудіовізуального мистецтва «Тетраматика» присвятили 100-літтю Станіслава Лема

V Міжнародний фестиваль аудіовізуального мистецтва «Тетраматика» відбудеться у Львові з 12 вересня до 17 жовтня. Цьогорічна тема проекту – «Технології та чуттєве», і розпочнеться він вже цієї неділі, 12 вересня, спільно з міжнародним святкуванням ювілею Станіслава Лема.

Основна локація фестивалю – Lem Station. Вхід на всі події фестивалю вільний.

@media (max-width: 640px) {
#mobileBrandingPlace1525826 {
padding-bottom: 56.21%;
z-index: 9;
}

.simple_marketplace_news_list #mobileBranding1525826{
margin: 0!important;
}
}

Фестиваль стартує 12 вересня о 19:00 у LEM Station циклом перформансів Solaris до 100-річчя Станіслава Лема, фантаста і футуролога, що народився й здобув освіту у Львові. Тут можна буде побачити ефектні перформанси, що працюють водночас з пластикою людського тіла та перекодуванням рухів у звуки (Moon2), зі справжніми звуками позаземного походження (Voices Of The Cosmos), зі світлом і звуком рухомих гучномовців (класика аудіовізуального мистецтва Speaker Swinging). Координатор програми – Марек Холонєвський (Польща), президент Міжнародної конфедерації електроакустичної музики CIME / ICEM. Подія водночас є прологом до циклу перформансів, присвячених Станіславу Лему в рамках Фестивалю AudioArt (Краків), і також частиною загального міського святкування 100-ліття Станіслава Лема.

14 вересня у LEM Station відкриється основний виставковий проект фестивалю – «Технології та чуттєве», кураторами якого є композитор Остап Мануляк та художник Михайло Барабаш.

«Питання про те, як ми відчуваємо світ через технології і наскільки ми емоційно ставимося до них, захоплюють митців, науковців, філософів вже не одне століття. Через екран неможливо нікого обійняти – і ми гостро відчули це у 2020 році, зачинені в своїх домівках і рамках відеоконференцій. Досвід пандемії дає нам нову глобальну призму для розгляду людського ставлення до технології. Погляньмо на нашу сентиментальну прив’язаність до гаджетів, на їх різке відторгнення, на разючу різницю між «онлайн» і «наживо». Те, що ще зовсім недавно було утопічними ідеями мислителів, стало нашою реальністю», – кажуть куратори проекту.

  Вийшов спеціальний епізод серіалу «Друзі»

З 28 вересня до 17 жовтня триватимуть інші фестивальні події – лекції, перформанси, освітня програма. Участь у фестивалі беруть митці з України, Австрії, Болгарії, Греції, Кіпру, Кореї, Польщі, США, Тайваню, Туреччини та Франції. Особливі гості – Марек Холонєвський, куратор відкриття, Ґордон Монаган – канадський піаніст і композитор, один зі знакових представників північноамериканського аванґарду другої пол. ХХ ст., Антоні Райжеков – австрійський мультимедійний митець, стипендіат Akademie Schloss Solitude, співорганізатор багатьох ініціатив у сфері мистецтва нових медій в Австрії та Болгарії.

Мистецькі твори та практики, що їх з 2013 року послідовно презентує в Україні фестиваль «Тетраматика», працюють принципово у полі експерименту: випробовують межі можливостей мистецтва у співдії з високими технологіями.

У його фокусі – новітні технології та мультидисциплінарні практики, розкриття потенціалу застосування ІТ в мистецтві, твори, де в одній презентаційній площині переплітаються звук/музика, відео/анімація, зображення, текст.

Чи готові ми інакше дивитись на взаємодію технологій і людської чуттєвості після року вимушеного соціального дистанціювання – розібратися з цим та іншими питаннями разом і запрошують учасники/ці й автори вже п’ятого міжнародного фестивалю аудіовізуальних мистецтв.

Повну програму фестивалю можна побачити на сайті заходу.

Залишити відповідь