У прокат вийшов документальний фільм Марії Пономарьової Nice Ladies про харківську команду з чирлідингу. Ще у 2020 році режисерка почала працювати над історією про жінок 50+, що всупереч віку та стереотипам щодня тренуються, готують програми та виступають на змаганнях. Харківська команда Nice Ladies була, зокрема, учасницею шоу «Україна має талант», а її найстаршій учасниці ‒ 75 років.
@media (max-width: 640px) { #mobileBrandingPlace1607870 { min-height: 180px !important; z-index: 9; } .simple_marketplace_news_list #mobileBranding1607870{ margin: 0!important; } .mobile-branding-wrapper { min-height: 200px } }
Тож перша частина фільму розповідає саме таку історію: чому ці жінки прийшли до команди, що вона їм дає, які мотивації має кожна з них та як до їх успіхів ставляться рідні. Проте у лютому 2022 року починається зовсім інша історія.
Вона уже про те, як ламає життя війна, як ламається таке міцне нібито сестринство під тиском обставин, яка прірва поступово відкривається між тими, хто поїхав та тими, хто лишився у Харкові.
«Змінилися всі акценти та конфлікти, оскільки я ніколи б не могла уявити, що єдності команди взагалі може або не стати, або вона зміниться, або що ця єдність проходитиме випробування», ‒ розповіла режисерка під час прем’єри картини на фестивалі «Миколайчук Open».
Це дуже болючі теми, на які суспільству ще доведеться говорити не раз і Nice Ladies – саме спроба такої відвертої розмови. Хоча це лише одна з тем, на які говорить фільм.
Режисерка знімає своє кіно, спостерігаючи за героями, розповідаючи про кожну з них. Проте після початку повномасштабного вторгнення вона зосереджує увагу на Світлані, яка в березні 2022-го разом з родиною виїздить до Нідерландів (саме там живе Марія, яка закінчила магістерську програму Нідерландської кіноакадемії в Амстердамі).
Українське кіно потребує нашої уваги! Онлайн-кінотеатр SWEET.TV пропонує вітчизняні шедеври на будь-який смак. Тут кожен може обрати щось до душі: художні чи документальні фільми, свіженькі серіали або мультфільми для всієї родини. На SWEET.TV є величезна бібліотека відомих українських кінострічок.
Команда продовжує тренуватись, їде на змагання до Риги. Їде туди і Світлана, щоб виступити разом з подругами, проте їй не дають: хореографія перебудована під менший склад, але, виглядає, конфлікт насамперед полягає саме у виборі залишитись чи виїхати з України.
«Завдання фільму, зокрема, підкреслити, що навіть ситуація безпеки не значить ситуацію комфорту чи ситуацію відсутності травми. Trauma of displacement (травма переміщення) теж завдає великого болю людям, особливо старшого покоління», ‒ додає режисерка.
Проте життя триває, команда тренується, дружба залишається, а Nice Ladies стають ще одним символом незламності. І вона присвячує фільм «жінкам, що чинять опір», без винятків.