У цей день відзначали кінське свято. Коней не використовували для роботи, давали їм відпочити. Навіть у перегонах вони не брали участь. Коней добре годували.

Народне свято Фрол і Лавр — конярі відзначається 31 серпня 2019 року (18 серпня за старим стилем). У православному календарі це день пам'яті мучеників Флора і Лавра — рідних братів, інформує .

Святі працювали каменотесами. По вірі були християнами, постійно дотримувалися суворого посту, віддаючи нужденним зароблені гроші. Одного разу під час обтісування каменів для язичницького храму, вони побачили, як цікавий підліток, підійшов близько до будівництва і в око йому потрапив уламок каменю. Батьком хлопчика виявився місцевий жрець.

Подавши надію батькові та синові, вони розповіли юнакові про християнську віру, і той виявив бажання стати християнином. Помолившись за новообраного брата, Флор і Лавр побачили, що око зцілилося. Батько юнака також змінив свою віру.

Зібравши християн, колишній жрець і брати розбили всіх ідолів у добудованому храмі, поставивши в східній стороні хрест. За це Флора і Лавра поховали під землею в покинутому колодязі, а решту засудили до спалення.

Традиції та обряди

Флор і Лавр вважаються покровителями коней. Тому 31 серпня заведено присвячувати коням. Їх купають, розчісують і прикрашають стрічками гриву і хвіст. Потім священник одразу, на березі, окроплює тварин свяченою водою. Годують їх досхочу, не шкодуючи ласощів.

В останній день літа не використовують коней в роботі, вважаючи, що цим накличуть біду. На деяких іподромах навіть сідел не одягають. Не випалюють також і тавро у цей день.

Серед пекарів є умільці, які на хлібі роблять відбиток у вигляді кінських копит.

На Флора і Лавра моляться, щоб не трапився кінський падіж.

В цей день влаштовуються ярмарки.

Прикмети

  • Закінчився термін посіву озимих. Хто посіє в цей день або пізніше, нічого, крім бур'яну, не збере.
  • Якщо корінь полину товстий — прийдешній рік буде врожайним.
  • Якщо кінь хропе — до негоди; головою трясе і скидається — чекайте дощу.