В цей день наші предки займалися збиранням цілющих трав, які, за переказами, в цей час мають найбільшу лікувальну силу.

Народне свято Горпина Купальниця відзначається 6 липня 2019 року (за старим стилем — 23 червня). У православному календарі це дата вшанування пам'яті мучениці Агріпіни Римлянині. У народі люди назвали свято «Купальницею» тому, що ще в давні часи виник звичай у цей день масово купатися у водоймах, інформує .

Історія

Горпина жила в III столітті в Стародавньому Римі. У дитинстві вона дізналася про віру в Ісуса Христа і вирішила присвятити все життя служінню Господу. У роки правління Валеріана II язичники схопили дівчину-християнку. Вони піддали її всіляким тортурам, перебили кістки і оголену прикували до стіни за те, що вона не хотіла зректися істинного Бога.

Під час страти Горпині з'явився ангел і забрав з собою її душу до того, як її обезголовили тіло. Понівечені останки християни таємно вивезли з міста і після довгих поневірянь поховали їх в Сицилії.

Протягом багатьох років фізично і психічно хворі люди видужували у гробниці святої мучениці Горпини. Віруючі вшановують її з давніх пір і по сьогоднішній день.

Традиції та обряди

На Горпину Купальницю народні цілителі заготовляють і запарюють банні віники в такій кількості, щоб їх вистачило на цілий рік.

У цей день люди масово купаються у водоймах. Деякі перед цим відвідують лазню, щоб ступити у воду чистими. Якщо поблизу немає озера, річки або іншої водойми, приймають ванну з цілющими травами.

В це народне свято люди готують кашу — пісні страви для убогих і подорожніх.

Ввечері збирають лікувальні трави і коріння, які у цей день наділені цілющою силою. Вночі вирушають на пошуки папороті, яка розцвітає саме в цей час. Згідно з народними повір'ями, той, кому вдається знайти і зірвати її, знаходить щастя і багатство.

  Львівська філармонія відзначить день народження Моцарта чотирма концертами

Прикмети

  • Якщо в цей день посадити ріпу, то урожай буде хорошим.
  • Мурашки поспішають сховатися у норки — до швидкої сильної негоди з вітром і грозою.
  • Не чути солов'їних трелей — пора готуватися до збирання ячменю.