Новини культури України

Гурт Kalush звинуватив організаторів нацвідбору на «Євробачення» у фальсифікації

У суботу, 12 лютого, в Україні відбувся національний відбір на пісенний конкурс «Євробачення».

За підсумками оцінок журі та глядацького голосування, перемогу отримала співачка Alina Pash з піснею «Тіні забутих предків» (вона отримала 8 балів від журі та 7 балів від глядачів). Гурт Kalush Orchestra з піснею «Стефанія» посів друге місце отримавши усього на один бал менше (6 від журі та 8 від глядачів). Після оголошення результатів учасники Kalush заявили про фальсифікації та про свої наміри оскаржувати результати конкурсу.

@media (max-width: 640px) {
#mobileBrandingPlace1535832 {
padding-bottom: 56.21%;
z-index: 9;
}

.simple_marketplace_news_list #mobileBranding1535832{
margin: 0!important;
}
}

Варто зауважити, що під час оголошення підсумків глядацького голосування ведучі плутались, оголошуючи бали та кілька разім змінювали оцінки. Електронна таблиця, де мила відображатись оцінки, просто щезла.

Музиканти Kalush Orchestr після завершення конкурсу за лаштунками вимагали, щоб організатори продемонструвати протокол з оголошенням результатів, оскільки на їх думку підсумки голосування сфальсифікували.

Представниця аудиторської компанії PWC в Україні Олена Волкова запевнила, що результати правильні.

Нагадаємо, що за правилами результатинацвідбору залежать від голосів глядачів (50%) та журі (50%). У випадку, якщо виконавці набрали однакову кількість балів, перемагає той, кому вищу оцінку поставили глядачі.

«Коли ми хотіли перевірити результати протоколу перед нами закрили двері. І купа охорони тримала двері, після того, як двері відкрили усі порозбігалися, все що ми могли зробити це силою їх тримати. Ми хочемо справедливості, покажіть тільки нам цю карточку і все. Мені здається дуже дивна позиція. Якби там було б усе добре то не було б таких дій», – цитує Суспільне лідера гурту Олега Псюка.

Він наголосив, що впевнений в тому, що Kalush виграв з величезним відривом. Член журі нацвідбору та член правління Суспільного, режисер Ярослав Лодигін пообіцяв, що буде проведено перевірку, щоб зрозуміти як відбувався підрахунок і всі результати будуть опубліковані.

Олег Псюк пообіцяв, що гурт не лишить цю справу та, можливо, позиватиметься до Суспільного.

Нагадаємо, Євробачення цього року відбудеться в італійському Турині з 10 до 14 травня. У конкурсі братиме участь 41 країна.

Exit mobile version