Новини культури України

Гуцульські сирні коники додали до нематеріальної культурної спадщини України

До Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України додали чотири нові елементи. Серед них – традиції Гуцульщини, Покуття, Волині та Бессарабії. Про це 27 травня повідомило Міністерство культури та інформаційної політики.

@media (max-width: 640px) { #mobileBrandingPlace1586309 { min-height: 180px !important; z-index: 9; } .simple_marketplace_news_list #mobileBranding1586309{ margin: 0!important; } .mobile-branding-wrapper { min-height: 200px } }

Серед нових елементів спадщини українців:

«Весільна корона — це весільний вінець білого кольору у вигляді стрічки, який мама заплітає у волосся своїй дочці після того, як прочитає відповідний текст, що теж має назву весільна корона. Тільки після цього наречена може зустрітися зі своїм коханим. Сам обряд унікальний тим, що коли мама одягає весільний вінець, вона благословляє свою доньку на самостійне щасливе життя», – розповіла Українському радіо директорка Тараканівського центру культури та дозвілля Алла Грабар.


Обряд читання корони (фото Віталія Коваля)

Нематеріальна культурна спадщина України є складовою загальної нематеріальної культурної спадщини, яку запропонували в 1990-х роках як аналог Світової спадщини ЮНЕСКО. Станом на квітень 2024 року у переліку було 93 елементи.

Exit mobile version