Якщо свічка згасла у храмі: що про це кажуть священники та народні прикмети. Чи погано це?

Інколи з віруючою людиною у храмі трапляється так, що запалена нею свічка гасне. Багато хто одразу починає панікувати з цього приводу, згадуючи різні погані прикмети, або ж засмучується, вважаючи, що їхня символічна жертва відкинута Всевишнім. Тож ми вирішили детально розібратися в цьому питанні, інформує Ukr.Media.

Що означає, якщо згасла свічка у храмі?

Свічки відіграють важливу роль у християнстві. Природно, з ними пов’язано багато різних прикмет. Але лякатися негативу, що пророкує народна мудрість, віруючій людині не варто.

Православний християнин не повинен звертати увагу на різні забобони. Це, на думку Церкви, данина язичництву.

Особисто я з цим повністю згодна. Але все ж таки, для початку, вирішила з’ясувати, чого ж так бояться багато наших співвітчизників. Що пророкують людині прикмети про згаслу в храмі свічку.

Прикмети

Згідно з народною мудрістю, згасла свічка означає, що:

  • небеса не виконають ваше прохання, тому ваша символічна жертва відкинута;
  • людину очікує чорна життєва смуга, її переслідуватимуть біди, хвороби, негаразди.

Якщо свічка випала з рук або з підсвічника, це означає, що людину незабаром чекають погані новини та проблеми.

Наші предки вважали свічку помічницею в молитвах. Багато хто й досі вірить у те, що сила молитовного прохання зменшується через згаслий ґніт. Тому народна мудрість закликає ніколи не викидати свічки, а якщо світоч раптом згасне під час молитви — швидко запалити його знову і заново помолитися.

Думка Церкви

Як вже було сказано вище, думка Церкви щодо згаслої в храмі свічки однозначна. Згаслий під час молитви світоч рівним рахунком ні про що не свідчить.

Можливо, це сталося через:

  • протяг;
  • бракований ґніт;
  • віск, що стікає;
  • необережну дію того, хто молиться, або того, хто пройшов (чи стояв) поруч.
  14 червня — Устинів день: історія, традиції та прикмети свята

На таку прикру подію не варто звертати уваги. І піддаватися на хитрощі лукавого також не потрібно. Господь чує всі молитви і не відкидає їх, якщо той, хто молиться, прийшов до нього з чистим серцем, міцною вірою та благими намірами. Ніхто не подає тому, хто молиться, знаки згори через згаслий світоч.

Якщо свічка згасла в храмі або навіть випала з підсвічника, не потрібно боятися, панікувати і впадати в депресію. Свічку просто варто запалити знову і продовжити молитовне спілкування з Творцем.

Переконаності наших пращурів у тому, що запалений світоч посилює молитву, Церква також не підтримує. На думку священнослужителів, це всього лише поширений міф. Молитва будь-якої людини, яка щиро любить Господа, не потребує жодного посилення.

З точки зору релігії, свічка — символічна жертва, яку людина за власним бажанням приносить або не приносить Богу. Ця жертва не є обов’язковою. Вона — прояв нашої любові та вдячності Всевишньому.