У цей день наші пращури займалися прополюванням бур'янів на полях та городах.

Народне свято Іларіон Пропольник відзначається 19 червня 2019 року (за старим стилем — 6 червня). За православним календарем це дата вшанування пам'яті преподобного Іларіона Нового, Далматського, ігумена, інформує .

День прозвали «пропольником» тому, що саме з нього люди починають очищати землю від бур'янів.

Історія

Іларіон народився у християнській родині в IX столітті. У 20 років він покинув батьківський дім і став ченцем. 10 років провів у Далматському монастирі, де обрав собі наставником Григорія Декаполита. Іларіон намагався вести такий же правильний і смиренний образ життя, як Іларіон Великий, за що пізніше його назвали Новим. Вже бувши священиком, він не хотів приймати ігуменство.

Бажання братів Далматської обителі бачити своїм ігуменом Іларіона було настільки велике, що їх прохання дійшло до імператора і патріарха. Він не зміг їм відмовити. Через вісім років до влади прийшов Лев Вірменин — єретик, який поширював іконоборчу єресь. Повсталого проти нього ігумена Далматського він піддав різним мукам, а потім уклав в темницю.

Брати ошукали правителя і пообіцяли втихомирити свого ігумена. Так вони визволили Іларіона і разом повернулися в монастир, де продовжили шанувати священні зображення. Донесли імператору про непокору і він знову зачинив святого. Наступний цар звільнив Іларіона. Через десять років на трон зійшов новий правитель та ігумен знову опинився за ґратами.

Тільки з приходом до влади імператриці Феодори Іларіон отримав повну свободу, повернувся до своїх братів і мирно помер у Далматському монастирі в 845 році.

Традиції та обряди

У цей день люди чистять поля і городи від бур'янів. Робити це варто, тільки якщо місяць іде на спад. В іншому випадку робота буде марною, і бур'ян дуже швидко виросте знову. Особливо це стосується маку.

  Санта Дімопулос вдруге стала мамою

Це хороший день для того, щоб рити колодязь і бурити свердловину.

Прикмети

  • Вітер дме зі сходу — літній сезон буде дощовим.
  • Якщо всі бур'яни виполоти на Іларіона на спадаючий місяць, вони більше не виростуть.
  • Прополений в цей день ґрунт кожному зробить подарунок: дівчині — красу, жінці — здоров'я, чоловікові — силу, а родині — смачне частування.