Новини культури України

Каннський кінофестиваль та Берлінале перенесли

Пандемія коронавірусу уже другий рік поспіль плутає плани найбільших та найвпливовіших фестивалів світу. Міжнародний Каннський кінофестиваль перенесено з травня на липень, повідомили його організатори.

@media (max-width: 640px) {
#mobileBrandingPlace1513764 {
padding-bottom: 56.21%;
z-index: 9;
}

.simple_marketplace_news_list #mobileBranding1513764{
margin: 0!important;
}
}

«Спочатку запланований на 11-22 травня 2021 року Каннський фестиваль відбудеться з 6 до 17 липня 2021 року», – йдеться у повідомленні організаторів.

73-й фестиваль мав відбутися з 12 до 23 травня 2020 року, проте через пандемію коронавірусу був скасований. У 2021 році фестиваль мав стартувати 11 травня. Проте сподівання на приборкання пандемії не справдились. Також наразі невідомо, які обмеження будуть застосовані на фестивалі у липні.

Не відбудеться у звичному форматі й Берлінський міжнародний кінофестиваль. Berlinale пройде цього року у два етапи.

«Через поточну ситуацію з Covid-19, 71-й Берлінський міжнародний кінофестиваль розробив новий формат фестивалю на 2021 рік і радий можливості провести фестиваль для кіноіндустрії та громадськості», – йдеться у прес-релізі.

Пропозиції на таких галузевих платформах як European Film Market, Berlinale Co-Production Market, Berlinale Talents і World Cinema Fund передбачається провести 1-5 березня онлайн. А в червні планується провести кінопокази для публіки – у кінотеатрах, а також просто неба.

Процес відбору фільмів для конкурсу та в секціях буде продовжено. Програма буде опублікована в лютому і представлена​​ на віртуальному європейському кіноринку (EFM) у березні. Міжнародне журі дивитиметься фільми у Берліні та визначить переможців. Стрічки-переможці та добірка фільмів будуть представлені берлінській публіці влітку, тоді ж планується святкове відкриття.

Берлінський міжнародний кінофестиваль – щорічний кінофестиваль, який проводиться у Берліні з 1951 року. Він вважається одними з найважливіших кінофестивалів поруч із Каннським та Венеціанським.

Не оминули зміни і українські кінофестивалі. Так, найбільший фестиваль, Одеський, змінив час проведення з липня на серпень. Він пройде з 14 по 21 серпня.

Нагадаємо, що минулого року фестиваль пройшов в онлай-форматі у вересні.

Exit mobile version