Для робіт імпресіоністів це стало найбільшою сумою.

Одне з полотен французького художника Клода Моне пішло з молотка 15 травня за більш ніж $110,7 млн, що стало світовим рекордом серед робіт імпресіоністів, повідомляється в прес-релізі аукціону sotheby's в Нью-Йорку, інформує .

До цього максимальна вартість картин в цьому стилі не перевищувала $100 млн. найдорожчою картиною Моне вважалася «Nymphéas en fleur» (Латаття цвітіння), яку пустили з молотка в травні 2018 року за $84,7 млн.

Це полотно з серії з 25 робіт «Стоги сіна» Моне написав на задньому дворі будинку в 1890 році, надихаючись французькою комуною Живерні (регіон Верхня Нормандія). Художник хотів передати настрій місцевості за допомогою світла. Ще за життя Моне ці картини високо цінувалися його сучасниками. Кожна з них продавалася за 3-6 тис. франків, їх одразу переправляли в Америку. Особливо цінувалися копиці сіна на заході.

Востаннє цю роботу продали на торгах у 1986 році всього за $2,5 млн. На останньому ж аукціоні покупцеві вдалося обійти п'ятьох конкурентів. Але про його ім'я організатори заходу поки воліють мовчати.

Всього на аукціоні було представлено 56 робіт знаменитих художників XIX-XX століть. У загальній складності за картини вдалося виручити близько $350 млн.