Харитонів день вважається небезпечним. 11 жовтня можуть наврочити або навести псування. Щоб цього уникнути, краще сидіти вдома і займатися домашніми справами.

Народне свято Харитонів день відзначається 11 жовтня 2019 року (дата за старим стилем — 28 вересня). У цей день православна церква згадує святителя Харитона Сповідника, єпископа, інформує Ukr.Media.

Майбутній святий багато страждань переніс у часи великих гонінь на християн. Коли вони стихли, він попрямував до Єрусалиму поклонитися святим місцям. По дорозі його схопили розбійники, але вони були отруєні змією, яка пустила отруту в їх глек з вином. Чудесним чином уникнувши смерті, Харитон заснував в розбійницькій печері церкву, навколо якої згодом був побудований чоловічий православний монастир — Фаранська Лавра.

Прагнучи до усамітнення, преподобний пішов у пустелю. Там він побудував Ієрихонський і Сукійський монастирі. Залишок днів провів у печері, недалеко від останньої обителі. Був похований у Фаранському монастирі, на виконання своєї останньої волі.

Традиції та обряди

В народі свято вважається недобрим днем. Воно вважається дуже небезпечним в плані псування і пристріту. Тому ще наші предки знали, що з дому виходити можна тільки в разі крайньої потреби. Не можна вимітати сміття, по ньому можна навести псування і хворобу. По можливості, варто присвятити Харитонів день неробству. Якщо довелося вийти на вулицю, варто остерігатися карооких і чернооких людей.

Пари, які збираються вступити в шлюб, повинні таємно відвідати знахарку і пригостити її пирогом і медом. За повір’ям, це її задобрить, і вона не стане засмучувати весілля.

Легенда свідчить, що за три дні до свята Покрови, тобто якраз 11 жовтня, сам сатана плював на всі ягоди. Той, хто скуштує будь-яку ягоду, буде дуже важко хворіти від його отруйної слини.

Прикмети

  • Зайці не закінчили линяти — зима буде пізньою.
  • Західний вітер — зима очікується сніжною.
  • Вітер з півночі — взимку буде багато снігу і морозу.