Актуальні новини

Кінофестиваль «Корона Карпат» оголосив переможців

У Трускавці на IX кінофестивалі «Корона Карпат» оголосили переможців. Гран-прі фестивалю отримала картина «Толока» режисера Михайла Іллєнка.

Ідея сценарію з’явилася у режисера Михайла Іллєнка ще 50 років тому у розмові з братом Юрієм Іллєнком. Вони роздумували про те, чим є для українця хата. Коли її нищить ворог чи блискавка, сходяться родичі і сусіди на толоку і разом її відбудовують.

@media (max-width: 640px) {
#mobileBrandingPlace1521454 {
padding-bottom: 56.21%;
z-index: 9;
}

.simple_marketplace_news_list #mobileBranding1521454{
margin: 0!important;
}
}

«Будували після кожної біди і ця толока привчила людей до єдності і це залишилося в генетичному коді України. А у фільмі ми намагалися розказати про те, що були випробування і кожного разу нам казали: все, з вами ми покінчили. І нічого у них не виходить, бо є толока», — розповів Михайло Іллєнко.

Приз за найкращу жіночу роль виборола актриса Марина Кошкіна, яка зіграла у фільмі «Забуті» режисерки Дар’ї Оніщенко.

У центрі сюжету – молода жінка Ніна (Марина Кошкіна), колись вчителька української мови. Вона залишилась у Луганську без роботи, адже тепер її фах не потрібен. Одного дня вона знайомиться з Андрієм, юнаком, який вивісив у Луганську український прапор.

Найкраща чоловіча роль – в актора Євгена Ламаха за фільм «Черкаси» режисера Тимура Ященка.

Двоє хлопців з українського села з різних причин опиняються на воєнному кораблі «Черкаси» під час подій 2014 року. У той час, коли екіпаж тральщика проходить навчання, президент Янукович втікає з України, а Крим захоплюють «зелені чоловічки». Починається окупація Кримського півострова. Корабель повертається на базу, але порт уже втрачений. Тральщик «Черкаси» заблокований в озері Донузлав. Українські кораблі здаються один за одним, лише екіпаж «Черкас» чинить опір і продовжує відважну, хоч і безнадійну, боротьбу.

  16 червня — Лук'ян Вітряк: історія, традиції та прикмети свята

«Я думаю, що навіть одна людина може щось змінити в історії. Наскільки сильно, то вже інша річ. Якщо людина не говорить, а власним прикладом робить чесні речі, то рано чи пізно перемога буде на її боці. Але треба діяти», – розповів ZAXID.NET по свого героя Євген Ламах.

Приз за найкращий сценарій дістався Олегу Сенцову за фільм «Номери».

В основі фільму лежить п’єса «Номери», що була написана Олегом Сенцовим ще до ув’язнення, у 2011 році. Фінальна редакція була зроблена вже у слідчому ізоляторі в Лефортово у Москві. Впродовж роботи над фільмом Олег Сенцов дотримувався голодування, яке тривало 145 днів.

«Це був дуже цікавий досвід. Ця п’єса була написана ще 2011 року. Ніхто в неї не вірив, а я вірив. Це був матеріал, який мені хотілося зробити у вигляді п’єси. Спочатку її поставили у театрі в Києві. Потім з’явилась ідея кінопроекту. Вони мені посилала якісь ескізи, фотографії. Я писав листи, надсилав свої малюнки. І це була дуже цікава робота», – розповів ZAXID.NET Олег Сенцов.

За найкращу режисуру нагородили Володимира Тихого за фільм «Наші котики, або Як ми полюбили лопати в умовах обмеженої антитерористичної операції з елементами тимчасового воєнного стану».

На позицію під Донецьком прибувають кілька українських добровольців. Це позиція є настільки спокійною, що у їх попередників вистачило часу побудувати найкращий в АТО туалет.

Проте несподівано ситуація міняється, і добровольці без досвіду та бойових навичок змушені відбивати атаки бронетехніки, чеченців та російського спецназу.

Також декілька сцен відбуваються в окупованому Донецьку, де серед героїв нескладно пізнати Павла Губарєва та Владислава Суркова. З’явиться у картині й Володимир Путін, а також обіцяний авторами Кремль у руїнах.

  Іран заборонив знімальній групі фільму «Насіння священного інжиру» відвідати Канни

«Реальність потребує різних форм осмислення. Треба створити цілісний образ, якщо цього не зробити, то до нас прийдуть образи іншої держави, які абсолютно не будуть дружніми», – вважає режисер Володимир Тихий.

Спеціальний приз журі «За пошукове вирішення суспільно-значущої теми» було вручено Валентину Васяновичу, режисеру фільму «Атлантида».

Фільм взяв головний приз в секції «Горизонти» на 76-му Венеціанському кінофестивалі. За рік він став одним із найтитулованіших українських фільмів, взявши участь у більш ніж 30-ти фестивалях, а також був претендентом від України на премію «Оскар» у категорії «найкращий міжнародний фільм» та найкращим українським фільмом року за версією кінокритиків. Фільм також здобув премію «Золота Дзиґа» як найкращий фільм року та переміг у інших номінаціях.

Події фільму розгортаються у 2025 році, після перемоги України у війні з Росією. Окупований Донбас повернено до складу країни, але його території визнані непридатними для життя. Екологічна катастрофа виглядає незворотною. Проте є ті, хто з різних причин не може залишити цю землю. Головні герої фільму займаються пошуком та ідентифікацію тіл загиблих на війні.

Усі ролі у фільмі зіграли непрофесійні актори: колишній розвідник, волонтер благодійного фонду «Повернись живим» Андрій Римарук, парамедикиня Людмила Білека та доброволець Василь Антоняк.

В конкурсі короткого метра та дипломних робіт на фестивалі «Золота корона» переміг фільм «Схрон» Оксани Войтенко.

Нагадаємо, фестиваль проходив з 24 до 27 червня за підтримки Держкіно, Трускавецької міськради та ЛОДА. За «Золоту Корону» боролися близько 40 українських стрічок, з них – 12 повнометражних.

Також під час фестивалю на Алеї слави була встановлена плита на честь переможця минулого фестивалю, фільму Антоніо Лукіча «Мої думки тихі».

  Не книжками єдиними

Залишити відповідь