Новини культури України

Композитори з України створили семигодинну музичну пʼєсу “Маріуполь”

Українські композитори Роман Григорів та Ілля Разумейко ще до війни написали музичну п’єсу під назвою “Маріуполь” для мікротональної бандури та цимбал. Однак 16 березня музиканти переформатували твір у семигодинну композицію-інсталяцію та вперше виконали її зі студії в Івано-Франківську.
Про це повідомляє Суспільне.
“Тепер Маріуполь — символ гуманітарної катастрофи, геноциду та вторгнення, яке не мало іншої причини, окрім ненависті. А ще — символ перемоги та відваги, якій немає кінця”, – зазначають музиканти.
За словами композиторів, коли вони планували трансляцію п’єси, то насамперед думали, чи не доведеться її переривати через повітряні тривоги. Нескінченне програвання композиції є центральною художньою ідеєю перформансу.
Однак, коли Григорів і Разумейко почали грати, то думали лише про події в Маріуполі, адже саме в той день російські війська бомбили Маріупольський драмтеатр.

Крім цього, композитори надіслали 45-хвилинну частину п’єси у Нью-Йорк, де 20 березня її увімкнули на Фестивалі української сучасної музики.
Роман Григорів та Ілля Разумейко – композитори, засновники лабораторії сучасної опери Opera aperta  та фестивалю сучасного мистецтва PORTO FRANKO, автори знакових опер, які представляли Україну на масштабних європейських та американських фестивалях (“IYOV”, “GAZ”, “Chornobyldrof”).

Exit mobile version