Новини культури України

Київські митники вирішили утилізувати книжку про Голокост через свастику на обкладинці

Працівники Державної митної служби планували утилізували посилку з книжками, серед яких був графічний роман про Голокост «Маус. Сповідь уцілілого» американського автора коміксів Арта Шпіґельмана. Причиною стало те, що на обкладинці видання є свастика із зображенням кота, який нагадує Гітлера. Про це у понеділок, 20 травня, на своїй сторінці повідомила виконавча продюсерка та ведуча Громадського радіо Ана Море, яка замовила книги з-за кордону. Вона отримала повідомлення від «Нової пошти» про те, що посилку з книжками неможливо розмитнити. Згодом, після розголосу в соцмережах, митні брокери погодилися розмитнити посилку.

@media (max-width: 640px) {
#mobileBrandingPlace1585975 {
min-height: 180px !important;
z-index: 9;
}

.simple_marketplace_news_list #mobileBranding1585975{
margin: 0!important;
}

.mobile-branding-wrapper {
min-height: 200px
}
}

«Під час вибіркового митного огляду встановили, що ваше замовлення містить заборонені для ввезення в Україну товари в міжнародних експрес-відправленнях NP Shopping (література з нацистською символікою). Розмитнити вантаж неможливо. Посилку утилізують. Також відсутня можливість повернути замовлення в інтернет-магазині», – повідомили у відділі обслуговування міжнародних послуг «Нової пошти».

Загалом Анна Море замовила чотири книги вартістю приблизно 100 доларів. У коментарі ZAXID.NET вона розповіла, що подібні проблеми виникли вперше.

«Ми вже неодноразово замовляли книжки, графічні романи та комікси саме в такий спосіб – з Amazon через “Нову пошту Глобал”. Не було жодних проблем з доставкою. “Нова пошта” як в листуванні, так і на гарячій лінії, так і в публічних дописах пише, що “розбирається”», – розповіла Ана Море.

Вже 21 травня представники «Нової пошти» зателефонували Ані Море й повідомили, що Державна митна служба таки утилізувала посилку. Крім цього, Держмитслужба вважає книгу «пропагандою нацизму», за що є кримінальна відповідальність. «Нова пошта» зазначила, що готова повністю компенсувати вартість книг. Проте згодом компанія зазначила, що після тривалого спілкування з митними брокерами вони погодились внести книги в реєстр для розмитнення.

ZAXID.NET звернувся за коментарями до «Нової пошти» й Держмитслужби та очікує на відповідь.

В Україні комікс «Маус. Сповідь уцілілого» Арта Шпіґельмана вийшов 2020 року у видавництві «Видавництво». Комікс можна придбати у книгарнях та інтернет-магазинах. Директор видавництва Ілля Стронґовський у коментарі Громадському радіо розповів, що не зіштовхувався з проблемами через символіку на обкладинці.

«Я на правах співвидавця кажу, що за чотири роки було чотири видання “Мауса” українською в перекладі Ярослави Стріхи з двома різними версіями обкладинки. За цей час ми не отримали жодних претензій чи скарг на будь-що, пов’язане з цим виданням. До того ж попит на нього зберігається високим, наклад 2024 року завершується і ми готуємо додрук», – говорить Ілля Стронґовський.

Додамо, що «Маус. Сповідь уцілілого» нью-йоркського художника Арта Шпіґельмана вперше опублікували у США 1986 року. Комікс здобув Пулітцерівську премію. Сюжет графічного роману побудований як розмова Шпіґельмана з власним батьком про життя польських євреїв. Шпіґельман зобразив всіх персонажів у вигляді тварин.

Exit mobile version