Новини культури України

Leopolis Jazz Fest оголосив програму головної сцени

Фестиваль Leopolis Jazz Fest оголосив програму головної сцени, сцени імені Едді Рознера. Саме тут традиційно виступатимуть хедлайнери фестивалю. Нагадаємо, що фестиваль відбудеться з 24 до 28 червня. Нагадаємо, що потрапити на фестивальні локації можна буде лише із негативним Covid-тестом, який робитимуть біля локацій заходу мобільні бригади.

Продаж квитків на Leopolis Jazz Fest 2021 відкриється 31 травня о 10:00.

@media (max-width: 640px) {
#mobileBrandingPlace1519678 {
padding-bottom: 56.21%;
z-index: 9;
}

.simple_marketplace_news_list #mobileBranding1519678{
margin: 0!important;
}
}

Програма:

24 червня

19:00 – Itamar Borochov, Ізраїль

У лютому 2021 року ізраїльський джазовий трубач Ітамар Борохов став лауреатом премії LetterOne Rising Stars Jazz Award. Він народився у 1984 році в Тель-Авіві. Його батько – композитор, аранжувальник, гітарист та дослідник історичних коренів ізраїльської музики.

Ітамар почав грати джаз в 11 років. Музичні критики пишуть, що на його «впевнений, але замислений, теплий повітряний тон» мав вплив Бен Вебстер. Ітамар переїхав до Нью-Йорку. Він випустив два альбоми «Boomerang» (2016) і «Blue Nights» (2019). Останній отримав широке визнання критиків.

The Jerusalem Post пише: «Скрізь він демонструє ретельний баланс між технічними можливостями джазової труби та створенням східних мелодій».

21:00 – Harold Lopez-Nussa, Куба

37-річний піаніст Гарольд Лопес-Нусс належить до цілої плеяди видатних піаністів, яких Куба подарувала світові: починаючи від його дядька Ернана Лопеса-Нусса або Гонсало Рубалькаба тощо. Батько Гарольда – відомий барабанщик, а покійна мати Майра Торрес була викладачкою фортепіано.

Із 8 років він вчився як класичний піаніст. У віці 22-х років Гарольд завоював перше місце серед сольних піаністів на швейцарському джазовому фестивалі в Монтре. Сьогодні на рахунку Гарольда з десяток сольних студійних робіт та понад сотня концертних колаборацій. У мелодіях Лопеса-Нусса переплелися багато стилів.

Незважаючи на світову популярність, піаніст досі живе в Гавані, де він народився та виріс.

25 червня

19:00 – Kathrine Windfeld, Данія

Данська піаністка – переможниця LetterOne Rising Stars Jazz Award 2019. Вона – одна з найяскравіших композиторок та аранжувальниць скандинавського джазу. На початку 2014 року вона заснувала біг-бенд, а за рік випустила альбом Aircraft, який отримав визнання критиків.

Наступний альбом Latency з’явився у березні 2017 року й отримав визнання за межами Скандинавії в провідних музичних журналах. У 2020 році вона випустила третій альбом Orca з Kathrine Windfeld Big Band на Stunt Records.

У вересні цього ж року Катрін вирушила в турне зі шведським Bohuslän Big Band і записала альбом з 8 новими композиціями, спеціально створеними для проекту.

21:00 – Seal, Велика Британія

Всесвітньовідомий британський співак, володар чотирьох премій Греммі.

За свою видатну кар’єру, яка налічує понад два десятиліття, лондонський співак і сонграйтер Seal зосередився на творчому прагненні: висловити любов через пісню. Відомий своїм неповторним хрипким баритоном і здатністю писати хіти, що запам’ятовуються, Seal домігся успіху в багатьох музичних жанрах. Його м’який тембр у хітах Crazy і Kiss from a Rose швидко закріпив за ним статус популярного співака.

Seal продав понад 30 мільйонів альбомів по всьому світу.

26 червня

19:00 – Jan Lundgren International Project, Швеція

Шведський джазовий піаніст і композитор Ян Лундгрен завдяки своїй видатній техніці й класичній освіті швидко отримав енциклопедичні знання про традиції американського джазового фортепіано й незабаром почав розбиратися у всіх стилях, від раннього до сучасного, джазу.

Піаніст став одним із піонерів процесу відділення європейського джазу від американського і визначив напрям для наступних поколінь музикантів. Його гра поєднує в собі віртуозність, глибоке розуміння форм, типових для європейської класичної музики; використання джерел народної музики; традиції американського джазу та безмежну радість імпровізації.

На сьогодні Лундгрен записав понад 50 альбомів і десятки як сайдмен. Із 2014 року він записується виключно на ACT.

21:00 – Chris Botti, США

Американський трубач та композитор. З моменту виходу його альбому When I Fall In Love (2004) він став одним із найпопулярніших американських інструментальних виконавців. За цією платівкою була низка успішних релізів, і в 2012 році його альбом Impressions отримав Греммі в категорії «Кращий поп-інструментальний альбом». На рахунку Кріса Ботті понад чотири мільйони проданих платівок.

За останні три десятиліття Ботті записувався й виступав із такими зірками, як Стінг, Барбра Стрейзанд, Тоні Беннетт, Леді Гага, Джош Гробан, Йо-Йо Ма, Майкл Бубле, Пол Саймон, Джоні Мітчелл, Джон Мейер, Андреа Бочеллі, Джошуа Белл, Стівен Тайлер (Aerosmith) і навіть Френк Сінатра.

Кріс Ботті перебуває на гастролях в середньому 300 днів на рік та виступає на найпрестижніших майданчиках світу.

27 червня

19:00 – Avishai Cohen Trio, Ізраїль

Ізраїльський джазовий контрабасист, співак та композитор уже бував на Leopolis Jazz Fest. У 2020 році Авішай планував тур 50:50:50. На честь свого 50-річчя він хотів виконати 50 концертів у 50 країнах світу. Один із концертів був запланований на ювілейному фестивалі Leopolis Jazz Fest. Пандемія covid-19 зірвала гастрольний графік музиканта. Авішай провів більшу частину свого 50-річчя вдома, в Ізраїлі, активно створюючи й записуючи музику в своїй власній домашній студії Blue Door Studio, звідки він кілька разів транслював живі виступи.

На фестивалі Авішай Коен представить музику з альбому Arvoles, нові невидані композиції, а також улюблені твори слухачів. Вас чекає неймовірно емоційний виступ і прекрасна взаємодія між музикантами тріо та слухачами.

21:00 – Kamasi Washington, США

40-річний Камасі Вашингтон – американський джазовий музикант, композитор, продюсер та бенд-лідер, головним чином, відомий як теноровий саксофоніст. Співпрацював з різними музикантами: з Гербі Генкоком, Снуп Доггом, Лорін Гілл, Nas, Джорджем Дюком, тощо.

Ідея почати грати з великим оркестром з’явилася у Вашингтона під час запису альбому Джеральда Вілсона «In my time» (2006), в якій йому довелося брати участь. Перший офіційно виданий альбом музиканта – The Epic, вийшов в травні 2015 року та отримав чимало схвальних відгуків критиків.

28 червня

19:00 – Pianoбой, Україна

Проект українського піаніста Дмитра Шурова. У творчому доробку Pianoбой – чотири альбоми та безліч атмосферних хітів: «Родимки», «Шампанські очі», «Полуничне небо», «Ведьма», «Все, що тебе не вбиває» та інші. Дмитро Шуров неодноразово номінувався на музичну премію Yuna та перемагав у категоріях «Найкраща пісня» (2016), «Найкращий дует» (2016, 2018).

21:00 – Jazz At Lincoln Center Orchestra With Wynton Marsalis, США

Jazz at Lincoln Center Orchestra with Wynton Marsalis – біг-бенд, у складі якого 15 музикантів на чолі Уінтоном Марсалісом, трубачем та композитором, представником великої музичної родини.

59-річний музикант є другим із шести синів Долорес Фердинанд Марсаліс та Елліса Марсаліса-молодшого, піаніста та вчителя музики. Грі на трубі почав вчитися з 6-ти років, вивчаючи як класичне, так і джазове виконання. В 14 років виконав в супроводі Новоореланського філармонійного оркестру Концерт для труби з оркестром Гайдна, а в 1980 р., вже будучи студентом Джульярдської школи музики, став музикантом ансамблю Арта Блейкі «Jazz Messengers».

В 1981 р. Марсаліс виступає з Хербі Хенкоком, Роном Картером та Тоні Уільямсом і записує свій перший альбом в якості бенд-лідера. Через рік він залишає «Jazz Messengers» і збирає власний квінтет, а в1983 р. – знову співпрацює з Хенкоком, граючи в ансамблі «V.S.O.P.». В тому ж році Марсалісу присуджують премію «Греммі», а на наступний рік – ще дві: вперше в історії одночасно за класичне та джазове виконання. Усього він має 9 «золотих грамофонів». Він уже виступав на Leopolis Jazz Fest.

Exit mobile version