Народ прозвав цей день «огірочником» і «конопляником», тому що він вважається найбільш вдалим для посадки цих культур.

Народне свято Левон Огірочник (Левон Конопляник) відзначається 5 червня 2019 року (дата за старим стилем — 23 травня). Православна церква цього числа святкує набуття мощей святителя Леонтія, єпископа Ростовського, інформує .

Народ прозвав цей день «огірочником» і «конопляником» тому, що він вважається найбільш вдалим для посадки цих культур.

Історія

23 травня 1164 року (за старим стилем) при копанні ровів в церкві Пресвятої Богородиці в Ростові були виявлені святі останки єпископа Леонтія Ростовського.

Історія не зберегла дату народження святого, але відомо, що сталося це не пізніше 1051 року. Під питанням залишається і країна, в якій він народився. За одними даними, це Греція, по іншим — Русь.

Святий Леонтій прийняв постриг у Печерській обителі, навчався під духовним початком преподобних Антонія і Феодосія. У першій половині XI століття його висвятили в сан єпископа. Він покинув храм в Київських печерах і очолив Ростовську кафедру. Незабаром після смерті святого стали почитати настільки, що в пам'ять про нього перейменували Ростовську кафедру в кафедру святого Леонтія чудотворця.

Причина і час його смерті також невідомі, як і дата народження. В одних джерелах зазначено, що святого Леонтія вбили в 1073 році ідолопоклонники, які не змирилися з його приходом в Ростов і з тим, як багато людей покаялося і прийняло християнство. В інших, не менш поважних джерелах, йдеться про мирну кончину святителя не пізніше 1077 року.

Тіло Леонтія знаходилося в одній з ростовських церков аж до 1160 року. Після сталася пожежа, при якій святі мощі були загублені. За великої Божої милості через 4 роки при проведенні розкопок в тому місці було знайдено труну зі святими останками.

Традиції та обряди

Левон Огірочник — крайній термін для посадки овочевих культур, конопель. Вважається, що будь-який посів після 5 червня не принесе врожаю.

Огірки садять таємно від усіх сусідів, родичів. Найперше насіння таємно закопують і вимовляють при цьому заговорені слова на багатий урожай. Якщо цього не зробити, він буде невеликим або взагалі не виросте.

Прикмети

  • Посаджені в цей день огірки гарні для консервування та засолювання.
  • Горобина квітне — до хорошого врожаю конопель.
  • Горлиці заворкотали, значить, настав час сіяти коноплі.
  • Багато мошок і комарів — до сухої теплої погоди.
  • Багато оводів з'явилося, значить, врожай буде багатим.